Případ podobných rozměrů náš region nepamatuje. Neuvěřitelných 29 pejsků ve velmi špatném stavu našlo dočasný domov v Útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem, kde o ně začali pečovat ze všech svých sil. Zhruba rok od otřesného případu, o němž Večerník informoval jako první a jenž se následně objevil prakticky ve všech celostátních médiích, nás zajímalo, jak to s pejsky dopadlo. A zprávy to byly veskrze pozitivní.
Při policejní razii v dubnu byla v rodinném domě v jedné z obcí u Olomouce odebrána celkově téměř stovka psů, kteří chovatelce a překupnici sloužili jako továrna na peníze. Téměř tři desítky z nich byly v totálně zuboženém stavu převezeny do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. O jejich zdravotní stav se do té doby nikdo nestaral. Převážně se jednalo o malá plemena, mezi něž patřili yorkšíři, čivavy, maltézáci či „kavalírci“. Jaký je jejich osud nyní? „Dalo nám hodně zabrat, než jsme pejsky dali trochu do kupy, ale máme obrovskou radost z toho, že do třech měsíců se podařilo pro každého z nich najít nový domov,“ konstatoval Leopold Dostál z Útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.
Svoji roli v takovém úspěchu sehrál kromě medializace celé události také fakt, že se jednalo právě o malé pejsky, o něž je mezi chovateli poměrně velký zájem. „Neváhali si pro ně přijet lidé z Prahy či třeba z Českých Budějovic,“ dodal provozovatel útulku.
Celou záležitostí se zabývali pražští kriminalisté, výsledky vyšetřování ani případné tresty pro dvojici pachatelek však dosud zveřejněny nebyly.