Statistické údaje ohledně vývoje nemocnosti covid-19 v Olomouckém kraji jsou za poslední týden ve všech ohledech velice optimistické. Výrazně poklesl týdenní nárůst nově pozitivně testovaných osob a naopak počet vyléčených se od pondělí do soboty významně zvýšil. Statistiky ovšem může zkreslovat skutečnost, kterou ostatně přiznali i lékaři prostějovské nemocnice, že v posledním období se velmi snížil zájem o PCR testování. To ovšem nemění nic na faktu, že během uplynulého týdne zemřeli na covid-19 v Olomouckém kraji už pouze dva lidé.

K nedělnímu poledni 10. dubna registrovala Krajská hygienická stanice v Olomouci již 226 457 případů pozitivně testovaných osob v celém Olomouckém kraji od začátku pandemie covid-19. V období od pondělí 4. dubna do soboty 9. dubna přibylo v kraji 1 586 nakažených, což je o 644 případů méně než předešlý týden. Po překvapivém navýšení počtu nově nakažených z týdne od 14. do 21. března se tak jedná již potřetí o pokles nově nakažených, a tentokrát o poměrně značný.

Z celkového počtu pozitivně testovaných od začátku pandemie v kraji je 27 149 případů u seniorů nad 65 let. Celkový počet vyléčených pacientů od začátku pandemie dosáhl výše 221 782 osob, což je o 2 811 případů víc, než vykazovaly statistiky před týdnem.  Na druhé straně ale v Olomouckém kraji od začátku pandemie zemřelo v přímé souvislosti s covid-19 již 2 417 lidí, což znamená, že během minulého týdne zemřely v kraji dvě osoby v přímé souvislosti s onemocněním covid-19.  Je to o šest případů méně než předešlý týden. Snížily se ovšem také hodnoty počtu potvrzených případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. V kraji jde aktuálně o 257 obyvatel, což je o 104 případů méně než ve statistikách předminulého týdne.

Na závěr aktuálních covidových statistik Večerník vždy pilně sledoval vývoj v počtech aktuálně nemocných obyvatel v jednotlivých městech Olomouckého kraje. Bohužel od minulého týdne přestala Krajská hygienická stanice i Olomoucký kraj tyto statistiky zveřejňovat...

 

denní nárůst nakažených covidem-19 v olomouckém kraji

den                             počet nově nakažených

pondělí 4. dubna        394

úterý 5. dubna           319

středa 6. dubna          315

čtvrtek 7. dubna        264

pátek 8. dubna           200

sobota 9 dubna          94