Odběrové místo na covid-19 vedle polikliniky v prostějovské nemocnici rozšiřuje provozní dobu. S ohledem na současnou enormní poptávku po testování je rozšířena také o neděle a svátky. Prodloužena je i provozní doba ve všedních dnech. Dosud probíhaly odběry pouze v pracovní dny od 7.30 do 14.30 hodin a během sobotního dopoledne od 8.00 do 12.00 hodin.

„Aktuální provozní doba odběrového místa je v pracovních dnech od 7.00 do 15.00 hodin a o víkendech a svátcích od 8.00 do 13.00 hodin,“ představila konkrétní změnu Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel provozující Nemocnici Prostějov.

Odběrové místo v u prostějovské nemocnice totiž doslova praská ve švech. „Zatímco na konci měsíce bylo odebráno denně kolem stovky vzorků, nyní je to běžně přes sto šedesát. Je potřeba vyzdvihnout, že zdravotnický personál pracuje s maximálním nasazením,“ chválila tisková mluvčí.

Dobrá zpráva je, že se doba čekání neprodlužuje, ba naopak A to i přes rostoucí zájem. Stále platí, že se lidé musí k odběru předem telefonicky objednat. „Právě díky rezervačnímu systému se u nemocnice netvoří dlouhé fronty. Apelujeme proto na pacienty, aby na vyšetření přicházeli přesně na sjednaný čas, ne zbytečně s předstihem či zpožděním. I nadále platí, že odběrové místo v prostějovské nemocnici vyšetřuje pouze pacienty indikované hygienou nebo praktickým lékařem. Pacienti se k vyšetření musí předem telefonicky objednat na čísle 582 315 315,“ zopakovala potřebné informace Miloševská. „Setkáváme se totiž s případy, kdy si pacient mylně myslí, že je k odběru objednán lékařem,“ zdůraznila opomíjené skutečnosti. 

 

 

Aktuální koronavirové zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 26. října