Přibylo přes sto nových případů koronaviru! Odběrové místo ve středu 28. října poprvé fungovalo i na státní svátek, fronty se však netvořily. Nad nemocnicí vlála česká vlajka. To neznamená, že zdravotníci nepracovali. Měli stejně intenzivní režim jako každý jiný den.

Za poslední dny Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že se virus šíří komunitně. „Na začátku září byl „semafor“ červený pouze v Praze. V ostatních krajích bylo riziko nákazy zanedbatelné. Nyní je riziko nákazy vysoké úplně všude,“ informovalo ministerstvo. Je to jasný vzkaz pro obyvatele, že je třeba dodržovat vydaná opatření.

Za jeden den přímo v Prostějově přibylo přes sto nakažených! Křivka letí nahoru. „V pondělí jsme měli zaznamenáno 882 nakažených, v úterý již 986,“ informovala krajská hygienická stanice.

To znamená, že ve statutárním městě Prostějov je nakažených 2 258 na sto tisíc obyvatel. Což je přes dvě procenta!

Dle čísel krajské hygienické stanice je v okrese Prostějov aktuálně nakažených 2 063 obyvatel, z nichž jen 1 135 za poslední týden!

Medici to v prostějovské nemocnici AGEL mají velmi těžké. „Za směnu vystřídáme tři až čtyři haleny a kalhoty. Často tu ani není moje velikost, tak chodím v sesterském nebo sanitářském oblečení,“ posteskl si Václav Gaja, který v nemocnici pomáhá jako povolaný student.