Hrůza a děs! Oproti předchozímu týdnu se ten minulý rapidně změnila situace jak v Centru sociálních služeb v Brněnské ulici, tak hlavně v Domově seniorů v Nerudově ulici v Prostějově. Ve druhém jmenovaném zařízení jsou koronavirem už nakaženi i klienti, jednu ze stařenek ve vážném zdravotním stavu musela dokonce sanitka převézt do špitálu!

 

Během předminulého týdne v obou sociálních zařízeních byli pozitivně testování na covid-19 jen členové personálu. „Od pondělí devatenáctého do soboty čtyřiadvacátého října nám přibylo dalších pět zaměstnanců, u kterých byl diagnostikován covid-19. Co se týká klientů, u některých se čeká na test. V současné době zatím žádný klient nebyl pozitivně testovaný. Dobrovolníci hlavně z řad studentů se nám na výpomoc hlásí a některé jsme již přijali. Je to velká pomoc v této době,“ prozradila v sobotu Helena Vránová, ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově.

To v Domově seniorů v Nerudově ulici je mnohem horší situace. „Bohužel u nás se stav nakažených podstatně zvýšil a už se nejedná pouze o členy personálu. Máme další tři nakažené zaměstnance, ovšem také už i pět nakažených klientů. Jedna ze stařenek byla ve vážném stavu dokonce převezena do nemocnice,“ uvedl pro Večerník ředitel domova Zdeněk Libíček. Jak vzápětí dodal, v zařízení panují ta nejpřísnější opatření. „Všechna oddělení jsou v karanténě a celý domov je neprodyšně uzavřen. Dokonce jsme museli přerušit i některé rekonstrukční práce a dělníky poslat domů,“ dodal Libíček.