V úterý v 7:00 jsme ve Fakultní nemocnici v Olomouci zahájili rozvoz očkovací vakcíny proti onemocnění COVID-19. Směřuje k praktickým lékařům. 

Celkově během tří dnů předáme 7 000 dávek do 94 ordinací na území Olomouckého kraje. V úterý jsme začali v Olomouci a následně 2 automobily s dvoučlennou posádkou hasičů zamířily na Přerovsko a Prostějovsko. Během prvního dne zvládnou 38 zastávek.

Rozvoz očkovacích vakcín po Olomouckém kraji

Ve středu zamíří naše posádky na Šumpersko a Jesenicko. Ve čtvrtek bude na řadě okres Olomouc. Vakcínu převážíme vždy za velmi přísných technických podmínek ve speciálních lednicích, které nám zapůjčila fakultní nemocnice. Dodržujeme také přesný časový harmonogram. Za tři dny najezdí naše posádky v kraji téměř tisíc kilometrů.

Rozvoz vakcíny zajišťujeme na základě požadavku krajského úřadu a ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Olomouci.

Kromě rozvozu vakcíny pomáháme v boji proti pandemii COVID-19 také tím, že máme téměř půl roku v akci plně vytížené 2 mobilní odběrové týmy, které zajišťují terénní odběry v kraji. Od října naši příslušníci odebrali téměř 7 tisíc vzorků. Najezdili při tom po kraji přes 33 tisíc kilometrů.

Pravidelně též dezinfikujeme veřejné budovy a nově dekontaminujeme každý pracovní den očkovací centrum v Prostějově. Trasujeme na okresních hygienických stanicích, zajišťujeme distribuci osobních ochranných prostředků a zabezpečujeme zázemí pro zdravotníky v odběrových místech. Flexibilně reagujeme na požadavky krajského úřadu a úzce spolupracujeme.