Doba koronavirová se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Počty nakažených nadále klesají a nemocnice i laboratoře mohou zvolnit tempo. Stále ovšem nemáme vyhráno. Stačí jeden špatný den a celá vlna může být zpět ještě v horším měřítku.

V okrese Prostějov za posledních 7 dní přibylo pouhých 375 osob s onemocněním covid-19. Oproti říjnovým týdnům, kdy se jejich počty šplhaly k tisícovce, je to jako černá a bílá.

Dle informací Ministerstva zdravotnictví byl bohužel pátek 20. listopadu z pohledu Olomouckého kraje tragický. Zemřelo 8 lidí v souvislosti s koronavirem a jejich počet v rámci celého kraje stoupl na 452. V sobotu podlehli nákaze 2 pacienti.

Zajímavé je srovnání nakažených žen a mužů v kraji. Z dat MZ lze vyčíst, že žen je nakažených 16 308, což je přesně o 2 000 víc nežli mužů. Co se týče věkových skupin, tak u obou pohlaví to nejvíce odnáší ta mezi 45–54 lety.

V celé České republice má aktuálně koronavirus 88 825 lidí. Je to optimistická zpráva vzhledem k tomu, že je průměrně uzdravených dvojnásob než nově nemocných. Za celou sobotu 21. listopadu se v naší zemi nakazilo 3 187 lidí.

K neděli 22. listopadu bylo hospitalizováno 6 101 nemocných s onemocněním covid-19. Valná většina z toho s lehkým průběhem nemoci. Ani ne 1 000 muselo být umístěno na oddělení JIP nebo ARO.