Obava o zdraví přední postavy nejen sportovního, ale i kulturního a celospolečenského veřejného života v Prostějově vzbudila mnoho ohlasů. Další osobnosti včetně vrcholných představitelů radnice posílají prostřednictvím Večerníku povzbudivé vzkazy nejen Miroslavu Černoškovi, ale celé jeho rodině. Manažer nyní leží ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Olomouc s nákazou covid-19.

 

Zpráva o tom, že vrcholný manažer se nakazil koronavirem a obzvláště skutečnost, že Miroslav Černošek aktuálně bojuje o holý život napojený na plicní ventilaci, zaskočila i členy vedení města. „Pro mě je to horší ještě o to, že jsme s Mirkem velcí kamarádi. Zprvu jsem tomu nemohl uvěřit. Každopádně si myslím, že je to bojovník a vyhraje i tento boj se zákeřnou nákazou. Přeji mu, aby se co nejdříve uzdravil. A sám v jeho zotavení pevně věřím. A celé Mirkově rodině přeji hodně sil a stejnou víru, jakou mám já,“ svěřil se Večerníku František Jura, primátor statutárního města Prostějova.

Podobný vzkaz posílá i první náměstek primátora. „Je to hrůza, ale jsem optimista. Jsem přesvědčený, že pan Černošek se z toho dostane, bude fit a brzy se opět zapojí do plného života a bude znovu velkým přínosem pro celý Prostějov,“ sdělil Jiří Pospíšil. „Mirku Černoškovi bych v takovéto chvíli popřála hlavně hodně síly v boji s virem a co možná brzké uzdravení,“ přidala se Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora.

Večerník během nedělního odpoledne oslovil ještě jednu významnou osobnost, o které víme, že ji rovněž s Miroslavem Černoškem pojí dlouholeté přátelství. „Jako křesťan si přeji, aby se uzdravili všichni, kteří jsou nyní kvůli koronaviru ve vážném zdravotním stavu. U Mirka Černoška navíc velice citlivě vnímám skutečnost, že jsme léta velmi dobrými kamarády, v době mých funkcí na radnici také spolupracovníky. Modlím se za to, aby se z toho dostal a brzy se uzdravil. Mirek může ještě stále pro Prostějov mnohé udělat, stejně jako to dělal vždycky,“ uzavřel toto téma exprimátor Prostějova Miroslav Pišťák.