To, čeho se všichni báli, je tady. Vláda ve čtvrtek 19. listopadu prodloužila nouzový stav o 22 dní, konkrétně do 12. prosince. Výrazné rozvolňování opatření do té doby nemůžeme očekávat. A co je horší? Hrozí jeho prodloužení až do Vánoc!

Již od 5. října máme po celé České republice vyhlášený nouzový stav. A už je jisté, že potrvá přes dva měsíce. Ve čtvrtek 19. listopadu Poslanecká sněmovna schválila jeho prodloužení do 12. prosince. Velké rozvolňování opatření se nechystá. To během jednání sněmovny potvrdil šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný. „Z mého pohledu není nutné měnit opatření,“ řekl prostějovský rodák.

Ještě před jednáním Poslanecké sněmovny předseda vlády Andrej Babiš vysvětlil, proč vláda tolik bojuje o prodloužení nouzového stavu. „Protože chceme dosáhnout rozhodujícího obratu v boji s pandemií. Ten virus tu s námi bude ještě hodně dlouho,“ nastínil premiér. A také upozornil, že se k normálu můžeme vrátit až za několik měsíců. „Chápu, že současná omezení nejsou nikomu příjemná. Všichni vyhlížejí dobu, kdy se budou moci věnovat svým aktivitám jako obvykle. Ale taková situace ještě nenastala a v nejbližších měsících ani nenastane,“ dodal Andrej Babiš.

Zdeněk M. považuje systém za špatný. Podle jeho názoru vláda prakticky prohlásila chřipku za vymýcenou. „Dneska už se neumírá na chřipku, jak to bylo posledních pár let, ty chřipkové epidemie. Dneska jsme chřipku vymýtili. Už se umírá pouze na covid. Tak to prostě rozhodla vláda a basta,“ vysvětlil muž. S prodloužením nesouhlasí ani Václav H. z Prostějova. „Zlodějna století posvěcená nejvyšší politickou elitou,“ zlobí se. 

 

Aktuální zpravodajství čtěte v tištěném vydání