Hrozba nákazy koronavirem šlape na brzdu i v prostějovských základních školách. Jak Večerník informoval náměstek primátora pro školství v Prostějově Jan Krchňavý, po pondělním testování dětí i zaměstnanců škol je patrné, že covidová pandemie (snad) kulminovala.

„K pondělí 13. prosince jsme evidovali 122 nakažených žáků a už pouze 8 zaměstnanců základních škol v Prostějově. Přitom ještě 29. listopadu jsme na školách měli 264 nakažených dětí. Klesá i počet tříd, které musely být uzavřeny. Aktuálně je tomu tak už pouze v jedenácti případech,“ okomentoval aktuální čísla Jan Krchňavý, náměstek primátora Prostějova. „Celkově tato čísla považuji za velice pozitivní a při vší opatrnosti tvrdím, že to nejhorší snad máme za sebou. Jsem rád, že nový ministr zdravotnictví nehodlá kvůli hrozbě covid-19 uzavírat školy. A uvidíme, jak vláda rozhodne v novém roce o povinném testování na školách. Já si myslím, že i během vánočních prázdnin se situace ještě více zlepší a od 2. ledna zaznamenáme další pokles nakažených na prostějovských základních školách,“ řekl Večerníku Jan Krchňavý.

 

Vývoj nákazy covid-19 na prostějovských školách

Datum                        Nakažené děti Nakažení zaměstnanci       Tříd v karanténě           

29. listopadu 2021      264                             22                                           23

6. prosince 2021         172                             16                                           18

13. prosince 2021       122                             8                                             11

 

Podrobné koronavirové zpravodajství najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 20. prosince