Venkovní hra Skryté příběhy nabízí poznání nejen nových zajímavých míst, ale navíc se v ní dá cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena jak velkým, tak i malým objevitelům.

 Město Prostějov se opět připojilo k městům, která nejen pro rodiny s dětmi nabízí jednu z forem poznání města, a to hrou hledající skrytý příběh.

„Hra může být vítaným zpestřením pro volné dny, a to nejen pro návštěvníky města, ale i pro místní,“ řekl primátor František Jura.

O co vlastně jde?

Vybere se cíl výletu, stáhne se do mobilu připravená mise s off-line mapou, audio nahrávkou příběhu a herními instrukcemi, no a účastník se vydá za zábavou:

„Na každé trase se účastníci zaposlouchají do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem, a která právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních účastnící pomáhají posunovat historii tím, že řeší úkoly, a za to sbírají body,“ doplnila podrobnosti náměstkyně primátora Milada Sokolová.

 

Speciální příloha ŽIVOT VE MĚSTĚ I je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, který vychází v pondělí 20. června