Rozhodnutím vlády ČR na doporučení tuzemských hygieniků mají sportovní fanoušci ode dnešního dne, tj. pondělí 12. října, zase smůlu. Dá se říct, že jim nastaly takové nechtěné koronavirové prázdniny. Věřme, že ne nadlouho, avšak minimálně na dva týdny (pesimističtí realisté počítají s měsíčními zákazy) každopádně diváci do hledišť na žádný sport momentálně nesmějí. Můžeme si o tom myslet cokoliv, může nás to všechny sportovní „závisláky“ štvát, ale to je tak jediné, co se s tím dá v tuto chvíli dělat.

Proto jsme pro všechny podobně zasažené čtenáře Večerníku připravili v době začínající přestávky malý dárek v podobě této speciální přílohy. Na osmi stránkách podrobně představujeme čtyři profesionální a svými ambicemi i popularitou nejpopulárnější kluby: fotbalisty 1.SK Prostějov, hokejisty LHK Jestřábi Prostějov, basketbalisty BK Olomoucko i volejbalistky VK Prostějov. Nechybí ani společné týmové fotografie (tedy kromě ptačích dravců, neboť vedení oddílu ani přes opakované urgence a nabídky ke spolupráci realizace snímek bohužel nedodalo z důvodu, že jej nestihne zrealizovat). I trojplakát je však bezesporu krásným dárkem nad vaši postel či do kanceláře.

A my doufáme, že vám tohle zajímavé počteníčko i pokoukáníčko navíc udělá ve vynuceném fandovském volnu alespoň trochu radost. Prostě, MÁME KOMU FANDIT i době, kdy jsou ochozy uzavřeny a haly či stadiony zejí prázdnotou. Vydržme to, dodržujme nařízení, respektujme okolí, abychom si co nejdříve mohli zase zakřičet to slavné: PROSTĚJOV DO TOHO!

Za sportovní redakci PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku Petr Kozák a Marek Sonnevend