Po bezmála pětatřicetileté službě odchází do důchodu další prostějovský hasič. S Pavlem Dostalíkem se minulý týden rozloučili v sídle profesionálního Hasičského záchranného sboru v Prostějově vedoucí představitelé záchranářů Olomouckého kraje i jeho kolegové.

Pavel Dostalík nastoupil ke sboru 1. června 1986. „Díky své aktivitě, schopnostem a odhodlání se postupem času vypracoval přes pozici hasič, hasič chemik až na velitele družstva. Pavel bezpochyby patří mezi ty hasiče, o kterých s hrdostí můžeme říct, že byli po celou dobu hasičem tělem i duší. Své služební povinnosti a úkoly vyplývající z jeho funkce plnil vždy velmi svědomitě a zodpovědně. Při své práci, a to nejen velitele, uplatnil dlouholeté praktické zkušenosti, které byly přínosné více jak tři desítky let. Předával je i ostatním příslušníkům a kolegům ze směn na Požární stanici v Prostějově,“ uvedl Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Pavel Dostalík byl v minulosti také platným členem lektorského týmu Flashover kontejneru. U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu v roce 2017 mu udělil Hasičský záchranný sbor ČR medaili Za věrnost I. stupně.