Do konce února tohoto roku mohou občané, organizace nebo spolky nominovat na Cenu města Prostějova za rok 2023 jakoukoli významnou osobnost nebo kolektiv, jejichž práce znamená přínos pro město Prostějov.

Osobnosti a kolektivy, které výrazně napomohly ke zvýšení prestiže města v jakékoli oblasti své činnosti, si zaslouží naše uznání. „Oceňované obory činnosti nijak nevymezujeme, abychom tím nezúžili výběr nominovaných. Cena města Prostějova byla poprvé udělena za rok 2005. Za tu dobu byla udělena mnoha osobnostem, jejichž práce je velmi rozmanitá. Od šíření demokracie přes celoživotní práci v divadelnictví až třeba po činnost literární, hudební či sportovní,“ uvedla Alena Vrtalová, mluvčí prostějovské radnice.

K nominaci je třeba uvést jméno a příjmení osoby nebo název kolektivu navržených na ocenění, dále za jakou činnost by měli navržení kandidáti cenu získat a podpis a kontakt na navrhovatele.

„Nominace je třeba doručit na podatelnu Magistrátu města Prostějova do 29. února 2024,“ dodala důležitou skutečnost Alena Vrtalová.