Pro jistotu již o den dřív. U památníku Tomáše Garrigue Masaryka se sešlo jen několik lidí, aby uctili památku 102. výročí vzniku Československé republiky.

Dva politici neporušili při skromné oslavě na prostějovském náměstí T. G. Masaryka ani jedno opatření vlády. „První náměstek primátora Jiří Pospíšil a náměstek primátora Jiří Rozehnal v úterý 27. října položili květiny u pomníku T. G. Masaryka,“ komentovalo událost vedení města. K události došlo již o den dříve, aby zamezili shromáždění většího počtu lidí.

Není bezpodmínečně nutné zůstávat pouze doma. „Sami obyvatelé města si mohou toto výročí u sochy T. G. Masaryka připomenout,“ stojí na webu města.

I tak je ovšem třeba připomenout vážnost situace a nutnost opatření. „Vzhledem k současné nepříznivé situaci způsobené epidemií covid-19 však apelujeme, abyste neriskovali zdraví své ani svých blízkých účastí na větším setkání při připomínkových akcích. Je důležité dodržovat platná nařízení stanovující počet osob, které spolu mohou přijít do styku na jednom místě,“ upozornilo vedení města.