V době, kdy našinec prodělává těžkou zkoušku po vyhlášení lockdownu, přišli prostějovští ochránci přírody s dobrým nápadem, jak alespoň při povolených procházkách lidem zpestřit svízelné chvíle. V Kolářových sadech vybudovalo Ekocentrum Iris takzvanou Mezigenerační stezku, která může pobavit i poučit.

 

Největší prostějovský park je nyní celý stezkou, kterou pro velké i malé připravili ochránci přírody z Ekocentra Iris. Zajděte se tedy projít naším největším městským parkem! Protože to zatím na nějaké společné akce či vycházky nevypadá, nachystali pracovníci Ekocentra nejen pro děti, ale i pro dospělé takzvanou Mezigenerační stezku. „Po celých Kolářových sadech jsou rozmístěna hravá i informační zastavení pro dospělé a děti. Stezku či její úsek si každý může samostatně projít kterýmkoliv směrem a v jakémkoliv pořadí. Aktivity pro děti jsou vyvěšeny na růžovém podkladu, aktivity pro dospělé zase na modrém,“ přibližuje Milada Sokolová, náměstkyně primátora Prostějova, v jejíž gesci je životní prostředí.

Organizátoři mysleli také na seniory, kteří v úseku mezi Mateřskou školou Mánesova a sádkami najdou otázky šité na míru svým zkušenostem a znalostem. Správné odpovědi si účastníci mohou zkontrolovat sami přímo na místě. „Snažíme se Kolářovy sady co možná nejvíce zatraktivnit a lidem v tomto nelehkém období nabídnout alespoň nějaké aktivity. Lidé zde kromě venkovní posilovny najdou knihobudku i workout. Navíc připravujeme zázemí pro všechny, kteří sady navštíví. Pro cyklisty zde vznikne první místo, kde si budou moci nabít elektrokolo, chvíli se zastavit, posedět, umýt si ruce či využít toaletu. Zázemí bude dále doplněno o servisní cyklostojan, mapu města, bezpečnostní kameru a podobně,“ okomentovala další připravované změny náměstkyně primátora Milada Sokolová.