I během letošního podzimu, době poznamenané koronavirem, přichází z oblasti kultury tu a tam dobré zprávy. Mezi ně se řadí například informace poskytnutá spolkem Hanácký Jeruzalém. Ten oznámil, že se chystá dotisk knížky rodačky z Prostějova Maud Beerové s názvem Co oheň nespálil. V plánu je nyní dotisk ve výši stovky kusů.

„Publikace je cenným pramenem informací o předválečném Prostějově a osudu židovské komunity tak, jak je zaznamenala právě Maud Beerová, rozená Steckelmacherová,“ uvedla za spolek Hanácký Jeruzalém Jana Gáborová.

V souvislosti s dílem pak spolek, jenž se stará o informování široké veřejnosti nejen o prostějovské židovské historii, upozornil ještě na jednu novinku v podobě chystané audioknihy. „Spolek ve spolupráci s protagonisty Divadla Point připravuje taky audioverzi knihy. Vzhledem k aktuální epidemické situaci však nahrávání audioknihy nejde tak rychle, jak bychom si přáli,“ informovala Jana Gáborová. „Skvělou zprávou ale je, že pracovníci Českého centra v Tel Avivu nahráli jednu kapitolu přímo s autorkou knihy Maud Beerovou a také jako bonus rozhovory s ní,“ dodala Gáborová příjemnější zprávy.

Jak audiokniha, tak dotisk by měly být hotové příští rok v lednu. A symbolicky by měly být představeny 27. ledna, na který připadá Den památky obětí holocaustu.