Děti školou povinné nemají vždy lehké osudy. Některé z nich pocházejí z dětských domovů. Takové děti často nemají možnost mít svůj telefon, nebo dokonce vlastní počítač. Vstříc jim vychází organizace Začni správně.

V dnešní nelehké situaci valná většina dětí podstupuje doma on-line výuku. Často jim to vyhovuje, nemusí chodit do školy a stráví více času doma. Nicméně je tu skupina dětí, které až tak šťastné být nemohou. Jsou to ty z dětských domovů. Po celé republice funguje program, který pro ně hledá notebooky.

„Prosím, kdo má doma ladem funkční notebook, který nepotřebuje, může ho darovat. Poptávám funkční notebooky pro výuku dětí z dětských domovů Olomouckého kraje,“ žádá koordinátorka projektu Začni správně Andrea Snášelová.

Projekt Začni správně pomáhá mladým lidem z dětských domovů nebo pěstounské péče se začlenit do normálního života. „Chceme, aby se děti po odchodu postavily na vlastní nohy a byly schopny žít plnohodnotný i samostatný život. Udělujeme každoročně ocenění Bílá vrána, které je určeno těm, jež prošli v průběhu svého života ústavní výchovou nebo náhradní rodinnou péčí a následně ve svém životě uspěli,“ informovali koordinátoři celorepublikového projektu.

Ti, kdo chtějí pomoci, mají možnost kontaktovat organizaci na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 792 323 271.