Poslední víkend v září patří klasicky otaslavickým hodům a ani letos nechybělo nic, co k nim patří. Na návštěvníky čekaly hned dvě výstavy. V malém sále sokolovny obrazy místních rodáků a ve farských zahradách muzeum řemesel.

Neděli ozvláštnila letos v pořadí druhá vyjížďka historických vozidel doplněná o historické motocykly. V centru obce byla možnost vyzkoušet si různá elektrokola. A o sportovní stránku se po celý víkend starali fotbalisté, v neděli přišel na pořad i turnaj volejbalistů na umělce. K pohodové atmosféře přispěl i koncert dívčí pěvecké kapely v sokolovně.

Hodové slavnosti začaly v Otaslavicích už v pátek, kdy v sokolovně proběhlo promítání filmu Případ mrtvého nebožtíka. Zájem o promítání nezkazily ani povinné roušky, film si užilo několik desítek lidí. Sobota přinesla hned dvě výstavy. Vernisáž obrazů místních rodáků probíhala v malém sále sokolovny od čtyř hodin odpoledne, slavnostního zahájení se účastnili autoři Milada Wernerová, Dita Langerová a Ivan Ambrož. „Spousta návštěvníků kvitovala, že se potkala s autory. Na začátku jsme nezapomněli výstavu pokřtít, pak už se lidé kochali pohledem na jednotlivá díla. Musím všem poděkovat, že opravdu dorazili v rouškách a dodržovali veškerá opatření. I tak věřím, že si nejen výstavu, ale celé hody náležitě užili,“ doplnil místostarosta obce Mojmír Sokol.