Velkou vlnu odporu vzbudilo koncem října chování zatím neznámých vandalů. Ti vyházeli obsah z knihobudky v Kolářových sadech a knížky navíc roztrhali a poházeli po okolí. Šokovaní přitom byli jak čtenáři, tak ti, kteří byli mezi tvůrci nápadu v Prostějově.

„Asi se někdo musel realizovat a vybít si svoji zlost a agresivitu na knížkách z knihobudky, která má sloužit všem slušným lidem. Ještě jsem nezažila, aby se někdo choval takovým způsobem a vytrhanými listy z knih pokryl dětské hřiště a okolí budky,“ uvedla žena, která na vandalský čin upozornila redakci.

Ten odsoudil jak ředitel knihovny Aleš Procházka, tak Milada Sokolová z Okrašlovacího spolku stojícího za začátkem vzniku knihobudek ve městě. Nyní už je ale vše při starém. S určitým odstupem času se podařilo knihobudku opět naplnit. A nejen tu v největším prostějovském parku. „ObĚ, tedy v Kolářových sadech i na Husáku, jsem včera z daru zaplnila, můžete vyrazit pro čtivo! Co jiného v tomto počasí dělat?“ vzkazuje veřejnosti Milada Sokolová. Což je nepochybně v době uzavřených knihoven dobrá zpráva.