Legendární chlapecký klub z románů a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara se v závěru roku 2020 vydá na výpravu do Prostějova. Slavná parta, kterou zná už několik generací čtenářů, si naše město bude prohlížet od 17. listopadu až do 17. prosince 2020. Dokážete v uvedené době Rychlé šípy v Prostějově objevit?

V duchu této legendy se uskuteční v samém centru Prostějova pátrací hra pro všechny chlapce a děvčata (ale i dospělé!), kteří mají rádi romantiku a dobrodružství, jež sálají z příběhů uvedeného autora.

Princip hry je jednoduchý: Kdesi v centru města bude od 17. listopadu do 17. prosince 2020 umístěna celá pětice chlapeckého klubu – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Postavy podle komiksu, který kreslil Jan Fischer, jsou téměř v životní velikosti a stojí na neznámém vyvýšeném místě – na balkóně, pavlači, střešním výklenku, ochozu a podobně.

Postavy jsou dobře viditelné přinejmenším z přilehlé ulice či náměstí, prostě běžně dostupného veřejného prostranství – jen je najít!

Pátrací území je ohraničeno dle mapky níže:

 

 

…HLEDEJTE, FOTOGRAFUJTE, KRESLETE, PIŠTE!

Úkolem pátračů je objevit místo s Rychlými šípy a vyfotografovat nebo nakreslit ho. Obrázky s adresou nebo popisem místa, kde jsou figuríny umístěny, je pak nutno zaslat na adresu organizátorů hry nejpozději do 17. prosince 2020. Elektronicky na e-mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akci pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara

 

Kontakt na organizátory: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 602 174 066