Seriál Ordinace v růžové zahradě si za 15 let své existence našel mnoho diváků. Některým se líbí, jiní jím opovrhují. Jisté však je, že se na obrazovkách bude vyskytovat už pouze na jaře 2021 a TV Nova se snaží vymyslet jiný seriál, který sledovanost této komerční televize potáhne nahoru.

Širokou veřejnost zajímaly osudy známých postav ze seriálu z produkce Televize Nova Ordinace v růžové zahradě. „Je to pro nás emotivní záležitost. Těžko hledat příhodné srovnání. Pokud si nějaký seriál udrží své místo v hlavním čase po více než patnáct let, a navíc se vysílá po dvou epizodách v týdnu, je to zkrátka fenomén,“ řekla ředitelka výroby TV Nova Monika Hasmanová. Ordinaci zbývá posledního půl roku. „Ještě ale neříkáme poslední slovo. Máme nachystanou nabitou sezónu, která v roce 2021 přinese nespočet dramatických situací, napětí a emocí v dávce, jakou diváci ještě nezažili,“ doplnila Hasmanová.

Mnoha lidem tento seriál nepřirostl k srdci. Našel si diváky především mezi starší generací. „Kdyby to skončilo právě dnes, bylo by pozdě,“ pousmála se Markéta K., která Ordinaci právě dvakrát nemusí.