Semifinále play-off krajské soutěže zvládli hokejisté SK Prostějov 1913 prvotřídně a Břeclav vypráskali z letošní sezóny ostudným debaklem. Pomsta za loňské vyřazení ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů tak byla stvrzena. A hurá na finále s Uherským Ostrohem!
Kdo v neděli večer očekával, že Břeclav bude ještě po dvou porážkách klást nějaký odpor, ten se spletl. Zápas se hned od začátku vyvíjel příznivě pro domácí eskáčko a už po první třetině bylo zřejmé, že jde o poslední semifinálový zápas. Už ve čtvrté minutě vyhrál David Štefka buly v útočném pásmu a po střele Matěje Zabloudila dorážel do odkryté branky jeho bratr Zdeněk – 1:0. Druhý úspěch Prostějova zajistil v deváté minutě nestárnoucí Lukáš Duba a ve 12. minutě po ukázkové kombinaci Matěje Zabloudila a Davida Štefky zvýšil na 3:0 opět Zdeněk Zabloudil. Hosté se sice snažili pronikat před branku prostějovského gólmana Micky, ten jim ale svým fantastickým výkonem radost nedopřál. Naopak domácí tým hrál jak z partesu, a ještě do první sirény skóroval dvakrát, když hostujícího brankáře Chvátala překonali postupně Duba a Matěj Zabloudil a uzavřeli skóre první třetiny na 5:0.
V prostřední části utkání už bylo vidět, že Břeclavští toho mají plné zuby. Nestíhali bruslit s hokejisty eskáčka, což bylo kromě jiného znát i na vývoji skóre. Už ve 22. minutě zužitkoval přihrávku Ondřeje Pokorného Popelka a na 7:0 vzápětí zvýšil Korhoň po přihrávce Čuříka. Ve 29. minutě přidal osmý gól eskáčka znovu Popelka, Zdeněk Zabloudil pak zvýšil ve 30. minutě po asistencích Ulbrichta a Davida Štefky již na 9:0. Za pár minut se Břeclavští ještě zmohli k poslednímu odporu, když Papp si vyměnil puk s Garčicem a Zháňalem a snížil na 8:1. Od této chvíle však na ledě působilo už jediné mužstvo, a to SK Prostějov 1913. Ještě do druhé přestávky zvýšili na 10:0 Matěj Zabloudil a na 11:0 ještě Popelka.
Jasná dominance týmu SK Prostějov 1913 se projevila i v závěrečné části hry. Domácí hráči nepolevovali ve svém úsilí a na konto nešťastného soupeře připočetli ještě pět úspěšných zásahů. Na konečných 16:1 postupně zvyšovali dvakrát David Štefka a také Popelka, Zdeněk Zabloudil a Dominik Pokorný.
KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA – SEMIFINÁLE, 3. zápas
SK Prostějov 1913 – HC Lvi Břeclav
16:1 (5:0, 6:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. Z. Zabloudil (D. Štefka, M. Zabloudil), 9. Duba (Sedláček, Popelka), 12. Z. Zabloudil (M. Zabloudil, D. Štefka), 19. Duba (D. Pokorný, Sedláček), 20. M. Zabloudil (Korhoň, Čuřík), 22. Popelka (O. Pokorný, Ulbricht), 24. Korhoň (Čuřík, Kropáč), 29. Popelka (O. Pokorný, Duba), 30. Z. Zabloudil (Ulbricht, D. Štefka), 35. M. Zabloudil (Čuřík, Korhoň), 40. Popelka (Duba), 42. Popelka (Duba, Mikulík), 44. D. Štefka (Popelka, M. Zabloudil), 51. D. Pokorný (Popelka, Duba), 58. D. Štefka (M. Zabloudil, Popelka) – 33. Knapp (Garčic, Zháňal). Rozhodčí: Karpíšek, Žák – Brýdl, Krejbich. Vyloučení: 4:3. Vyšší tresty: 0:0. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváků: 408.
Sestava Prostějova: Micka – Beutl, O. Pokorný, Mikulík, Ulbricht, Voráč, Kropáč, Sedláček – D. Pokorný, Popelka, D. Štefka, Čuřík, M. Zabloudil, Vyroubal, Duba, Fiala, Z. Zabloudil, Korhoň. Trenér: Michal Janeček.
Sestava Blanska: Chvátal (48. Článek) – Vaněk, Čápek, Sokola, Kruták, Směřička, Rutkovský – Papp, Garčic, Maroš, Juránek, Nešpor, Zháňal, Vaverka, Gabriška. Trenér: Filip Hrbatý.
HODNOCENÍ TRENÉRA
Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913
„Na rozdíl od předchozích dvou utkání semifinálové série jsem byl nyní spokojený snad se vším. Kluci k zápasu tentokrát přistoupili se vší odpovědností a soupeře jasně převálcovali. Už před zápasem jsem od nich slyšel, že už se jim nechce znovu cestovat do Břeclavi, takže to vzali hned od úvodního vhazování od podlahy. Zdálo se mi, že soupeř už odpadl po první třetině a zápas se už poté dohrával jaksi z povinnosti. Jsem rád, že jsme semifinále vyřazovacího boje zakončili tak dominantním způsobem.“







