Dnes je pondělí 20.4.2026, svátek slaví Marcela
Parašutisty letos čeká šest SP a dvě mistrovství světa na Slovensku
Foto: Dukla Prostějov
Featured

Parašutisty letos čeká šest SP a dvě mistrovství světa na Slovensku

V plné přípravě na letošní závodní sezónu jsou parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. Ti už mají za sebou lednové soustředění v leteckém tunelu pražských Letňan a také dvoutýdenní tréninkový kemp v USA na přelomu února a března. Nyní pokračují každodenní přípravnou prací v domácím prostředí, přičemž využívají příznivých klimatických podmínek.

A pomalu se už blíží Světový pohár na přesnost přistání 2026, který odstartuje úvodním závodem od 12. do 14. června ve francouzském Lyonu. Další zastávky šestidílného seriálu pak budou následovat v tomto pořadí: 26. až 28. června Slovinsko (Lesce – Bled), 24. až 26. července Česko (Strakonice), 7. až 9. srpna Itálie (Belluno), 11. až 13. září Rakousko (Thalgau) a 18. až 20. září Švýcarsko (Locarno).

Kromě SP čekají letos prostějovské parašutisty hned dva mezinárodní vrcholy na Slovensku. Armádní mistrovství světa CISM 2026 totiž proběhne od 14. do 23. srpna v Lučenci a civilní světový šampionát 2026 se uskuteční vzápětí od 28. srpna do 5. září ve Spišské Nové Vsi.

„Závodní program bude od začátku června až do konce září hodně nabitý, proto se teď snažíme na náročnou sezónu co nejlépe tréninkově nachystat. Kluci v přípravě pracují podle plánu tak, abychom jak ve Světovém poháru, tak na obou mistrovstvích světa znovu patřili do nejužší mezinárodní špičky. Samozřejmě včetně zisku co největšího počtu medailí,“ nastínil hlavní trenér ASO Dukla PV Libor Jiroušek.