Souboj tabulkových sousedů byl na pořadu dne pro 19. kolo Okresního přeboru. Na čechovickém hřišti se utkal „B“ tým Čechovic s „Béčkem“ Určic. Týmy před zápasem dělily dva body a dal se čekat vyrovnaný souboj. Diváci se jej skutečně dočkali, stejně jako celé řady zajímavých akcí a zejména ve druhé půli spousty šancí. Utkání ale poznamenaly také dva góly, které sudí neuznali Určicím. Zejména ten druhý, kterým hosté vyrovnávali na průběžných 3:3, tým hodně bolel.
Hned zkraje zápasu si Určice po nepodařené rozehrávce soupeře vytvořily tlak. Ale bez šancí. Krátce nato musel být naopak hostující brankář pozorný, ránu ze střední vzdálenosti však zneškodnil. Klimeš si následně musel dávat pozor na útočné manévry Petyrka. Poté se znovu připomněl Naicler. Podařilo se mu odpoutat od soupeře a osamocený šel na brankáře, z hranice velkého vápna ale minul tyč. 11. minuta už znamenala změnu skóre. Krajíček dobře vysunul do šance Radima Nováčka. Ten si vzal míč do strany a zprava zamířil přesně do vzdálenějšího růžku brány – 0:1. Brzy nato mohly jít Určice do trháku. Ve 14. minutě Opálka hlavičkoval ve vápně, tísněn ale neuspěl, zakončení chyběla razance. V 18. minutě Petyrek na úrovni brankové čáry dohnal míč, na nahrávku před kasu už mu nezbyl čas. Určice ale stále byly aktivnější než soupeř. Kouřil poslal míč Mikšovicovi a ten jej přenesl na druhou tyč. Zde po zásahu jednoho z dvojice Petyrek–Nováček skončil balon na spojnici. Ve 25. minutě Čechovice mohly srovnat, Martin Klimeš mohl zužitkovat pokaženou rozehrávku soupeře. Ve 30. minutě naopak musel Svoboda uklidit míč před dotírajícím soupeřem do zámezí. A vzápětí měly Čechovice obrovskou šanci. Naicler dal do strany Krajíčkovi a ten zblízka nastřelil brankáře. Domácí se poté poprvé dostali do souvislejšího tlaku. Střela Naiclera byla sražená. Závěr poločasu pak přinesl vyrovnání. Centr Michaela Cetkovského skončil za pravou tyčí – 1:1.
Druhá půle začala velkou šancí domácích. Starý prošel podél pomezní čáry až k praporku, nahrál Naiclerovi a ten přestřelil. Ve 48. minutě měli domácí obrovské šance. Naicler z vápna nastřelil brankáře. Míč znovu získal, ale i tentokrát byl gólman proti. Balon ale měli nadále domácí, přičemž Cetkovský následně z dobré pozice přestřelil. Brzy nato však domácí šli do vedení. A znovu u toho byl Jan Naicler. Foukal mu poslal centr a Naicler následně obloučkem poslal k levé tyči – 2:1. V 55. minutě však bylo srovnáno. Po standardce Krajíčka číhal u tyče Matyáš Rosenberg a zblízka srovnal. V 63. minutě došlo na faul, faulovaným byl Začal. Ke standardce se postavil Bilík, jeho pokus na pravou tyč ale skončil zákrokem brankáře. 72. minuta naopak přinesla gól, Jaroslav Kouřil vystřelil z velké vzdálenosti, míč skončil na břevně a poté měl padnout za brankovou čáru. Podle rozhodčích však k údivu hostů o gól nešlo. Následně na druhé straně Pospíšil s problémy zkrotil zakončení Zbořila. Následovaly útočné výpady Martina Klimeše, přímé ohrožení brány ale neznamenaly. V 78. minutě ale jen těsně nestihl nabídku od Václava Šnajdra Štěpán Kouřil. A pak přišla 82. minuta, která znamenala vítězný gól domácích. Po centru se před bránou strhla trma-vrma, v níž se nakonec nejlépe zorientoval Adam Pospíšil a zblízka překonal brankáře – 3:2. Martin Klimeš následně mohl rozhodnout, dostal se přes obránce, ale minul bližší roh brány. V závěru Krajíček nabízel míč Štěpánu Kouřilovi, ten jej těsně nestihl u tyče. V 90. minutě ale měli hosté po své kombinaci roh. Rychle, nakrátko jej rozehráli, a i díky Štěpánu Kouřilovi skončil míč v síti. Rozhodčí ale branku ke vzteku hostů neuznali. V nastavení pak šanci na body definitivně Určicím vzal Tomáš Bilík. Obral soupeře při rozehrávce a po zemi se trefil k pravé tyči.
8. liga – 19. kolo
TJ Sokol Čechovice „B“
TJ Sokol Určice „B“
4:2 (1:1)
Branky: 44. Cetkovský, 53. Naicler, 82. Pospíšil, 90+1. Bilík – 11. Nováček, 55. Rosenberg. Rozhodčí: Kaštyl – Korzdik, Kobliha. Žlutá karta: 81. Rosenberg. Diváci: 50.
Sestava Čechovic „B“: D. Klimeš – Linney, Začal, Svoboda, Trunečka – Klimeš, Bilík, Starý, Robeš – Cetkovský, Naicler. Střídali: Zbořil, Foukal, Vaněk, Pospíšil. Trenér: Evžen Kučera.
Sestava Určic „B“: Pospíšil – Hudský, Opálka, Rosenberg, Šnajdr – Krajíček, Vaverka, Mikšovic, Petyrek – J. Kouřil, Nováček. Střídali: Žáček, Š. Kouřil, Mlčoch, Šnajdr. Trenér: Karel Vlach.
POZÁPASOVÉ HODNCOENÍ TRENÉRŮ
Evžen Kučera – Čechovice „B“
„Musím říct, že prvních dvacet minut byl soupeř mnohem lepší. Zaslouženě vedl, mohl vést i víc. My jsme měli dvě vyložené gólovky. Podařilo se nám vyrovnat náhodně, ale konec poločasu už byl herně zhruba nastejno. Myslím si, že zápas byl na tu třídu od obou týmů hodně slušný. Ve druhé půlce jsme byli lepší my, měli jsme dvě gólovky, nedali jsme. Potom jsme ale přeci jen šli do vedení. Soupeř reagoval standardkou. Pak tam byly nesrovnalosti, ty ale byly víceméně v režii rozhodčích… Dali jsme zkrátka o dva góly víc a vyhráli jsme tak.“
Karel Vlach – Určice „B“
„První půlku jsme nastoupili, měli jsme ji velmi kvalitní. Tam jsme vedli 1:0. Soupeř měl také myslím dvě šance, tam nám to brankář vychytal. Bylo tam i břevno… Myslím, že v poločase tam průběžný výsledek 2:0 měl být. Místo toho dostaneme ve 43. minutě gól z toho, že klučina chce centrovat a přehodí nám brankáře. To se stává, ale nemělo by to být. Do druhé půlky jsme to potřebovali prostřídat, ale pořád si myslím, že tam ta fotbalová kvalita na okres byla dobrá… Podle mě to byl remízový zápas. Rychle jsme rozehráli roh, rozhodčí nás zastavili a neuznali regulérní gól… A to, že soupeř pak dal ještě čtvrtý, to už nehrálo roli. K tomu to tak dospělo. Jsem toho názoru, že jsme chtěli hrát fotbal a rozhodčí nám to nedovolili. Pokazili nám zápas, všem těm klukům. Úplně zbytečně.“






