Od středy do neděle uplynulého týdne probíhalo v Bulharsku mistrovství Evropy v dráhové cyklistice. Své zastoupení tam měl i tým z Prostějova SKC TUFO PARDUS, který reprezentoval jednadvacetiletý Daniel Babor. Nejlepšího umístění dosáhl specialista na vytrvalostní disciplíny hned první den šampionátu, kdy bral ve vylučovacím závodě krásné páté místo. O den později ve své nejoblíbenější disciplíně scratchi obsadil čtrnácté místo. Včera šampionát zakončil společně s Rugovacem osmým místem v madisonu na padesát kilometrů.

„Zářná chvilka přišla ve vylučovacím závodě. Ve scratchi to pojal Dan velmi aktivně, ale bohužel neměl štěstí na ten správný únik a v závěru už mu trošku došly síly pro spurt a závěrečné boje v posledních kolech. V neděli ještě jeli s Denisem Rugovacem madison, kde obsadili osmé místo. Neměli žádnou ztrátu kol a získali i nějaké body, takže určitě musí panovat spokojenost,“ prozradil Michal Mráček.

Nutné je také připomenout, že prostějovský cyklista se připravoval více na mistrovství světa do 23 let a elitní šampionát byl pro něj pomyslnou třešničkou za podařenou sezónou. „Mezi oběma akcemi byla pauza necelého měsíce, takže nebylo příliš času potrénovat a šlo spíše o to Dana připravit po psychické stránce a nechat ho odpočinout. Určitě se však v nabité konkurenci neztratil a ukázal, že jeho potenciál je opravdu velký,“ dodal Mráček, který je také rád, že i pro příští ročník zůstává Babor právě v prostějovské stáji.