Hodně dramatický průběh mělo poslední utkání prostějovských basketbalistů v základní části v Opavě. Orli na začátku poslední čtvrtiny vedli až o čtrnáct bodů, přesto dovolili soupeři snížit na rozdíl koše a o výhře 94:82 rozhodli až v závěru.

Domácí mohli v případě úspěchu přiživit naději, že neskončí po základní části na posledním místě tabulky, a v první čtvrtině mírného favorita utkání zaskočili. Dlouho byli ve vedení a chvílemi měli náskok čtyři bodů. V 6. minutě sice Erik Klepač trojkou otočil na 12:11 pro hosty, žádný velký nápor Orlů se ale nekonal a Slezané po úvodní desetiminutovce prohrávali o jediný bod 20:21.

Po šňůře sedmi bodů v řadě si pak basketbalisté Prostějova vybudovali nadějný náskok už ve 12. minutě, další jejich ofenzivu zastavil povedenou střelou z dálky Ihring a o chvíli později celek Opavy srovnal krok (30:30). I tak minutu před poločasem Hanáci vedli 49:41, koncovku ovšem nezvládli a dovolili soupeři, aby se po koších Čarneckého a Pavlíka dostal po dvaceti minutách na dostřel – 45:49.

Po návratu z kabiny basketbalisté Prostějova výrazně zlepšili hru pod vlastním košem. V domácí sestavě se v této čtvrtině trefili pouze tři hráči a dohromady zaznamenali jen devět bodů. Navíc přes čtyři minuty nedali ani koš a toho Hanáci využili k navýšení svého vedení. Po sérii osmi bodů v řadě v závěru periody odskočili na 66:54 a měli úspěch na dosah.

V závěrečné pasáži domácí vsadili vše na útok a ve 37. minutě snížili na 75:77, pak ale Schneider proměnil tři trestné hody a faul a technickou chybu opavské lavičky, vzápětí přidal dvě rychlé trojky v řadě Nábělek a další trojciferné vedení si už Orli v koncovce vzít nenechali. (lv)

Basket Opava 2010 – BCM Orli Prostějov 82:94 (20:21, 45:49, 54:66)

Nejvíce bodů: Čarnecký 25, Kurečka 18, Pavlík 10 – Erik Klepač 25, Sychra 23, Nábělek 18, Šiška 13, Schneider 5, Havel, Michalčík 4, Strážnický 2, Slavík, Strnad. Trojky: 9:10. Fauly: 29:19. Trestné hody: 9/12 – 14/29. Doskoky: 41:39.