Ani výrazně zlepšený výkon neukončil sérii porážek basketbalistů BK Olomoucko. Proti Opavě předvedli v sobotním podvečeru i bez zraněného Bezbradici kvalitní představení a v prvním poločase utkání 15. kola Kooperativy NBLsi vypracovali místy až třináctibodový náskok, přesto prohráli 86:91. Po třinácté ztrátě v řadě za sebou tak zůstávají v tabulce na dvanáctém místě.

Úvod utkání byl ve znamení střeleckých dostihů na obou stranách. První tři proměněné střely byly trojkové vzdálenosti. Pak se sice trošičku snajpři z dálky odmlčeli, skóre přesto narůstalo na obou stranách. Domácí drželi krok, a protože se jim dařilo, v závěru čtvrtiny v útoku ještě přitlačili a favorizovaného protivníka dokonale zaskočili. Po bodech Sychry a trojce Váni vedli po deseti minutách 33:22.

Ve druhé periodě se hosté snažili utkání otočit a postupně snižovali svoji ztrátu. Ve 14. minutě Slavík upravil na 34:36 z opavského pohledu, následovala ale trojka Erika Klepače a koš s faulem Pekárka, Hanáci ale odskočili. V ofenzivě se jim opravdu dařilo. Do poločasu měli tři dvouciferné střelce, celkově se trefilo hned osm hráčů a tomu odpovídalo skóre 63:51 po dvaceti minutách.

Po přestávce se již na palubovce neobjevil rozehrávač Kouřil, který střet na konci poločasu odnesl zraněným ramenem, rychle se vyfauloval Váňa a všechny trumfy na obrat byly na straně slezského mužstva. Tvrdou hrou se hosté dokázali prosadit pod oběma koši a postupně se dostávali do náporu. Olomoucko přišlo o několik míčů a nakonec i o vedení a do poslední části vstupovali za stavu 75:76.

V závěrečné pasáži domácí výběr šel doslova na krev a otočil ještě na 79:76, pak ale několik minut nedokázal zakončit. Opava se odpoutala sérií deseti bodů v řadě a získala klíčový náskok, o který se postaral Gniadek, když proměnil tři trojky v rychlém sledu a dodal svému týmu klid před naprostou koncovkou, přestože v ní domácí snížili na rozdíl pěti bodů.

HLASY TRENÉRŮ

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„Za náš výkon se rozhodně nemusíme stydět. První poločas byl z naší strany opravdu skvělý. Radovan Kouřil parádně rozdával míče, škoda jeho zranění. Dalším problémem bylo rychlé vyfaulování Františka Váni na začátku třetí čtvrtiny. I přes toto oslabení tým dotáhl zápas do vyrovnané koncovky. Kdybychom byli kompletní a nechyběl nám navíc zraněný Bezbradica, mohli jsme i vyhrát.“

Petr CZUDEK – BK Opava:

„V první čtvrtině jsme dostali třiatřicet bodů, to se stát může. Ale do poločasu nemůžeme dostat dalších třicet! To se nám možná stalo v zápase s Nymburkem. Naštěstí se náš výkon po přestávce zvedl. Domácí ale hráli dobře, po pauze jim chyběl zraněný Kouřil, který se proti nám chtěl vytáhnout a odehrál skvělý poločas. Celkově to nevypadalo jako zápas druhého týmu tabulky s posledním. Domácím mladíkům se dařilo. Vyhráli jsme, ale stálo nás to hodně sil.“

Dohrávka 3. kola: Děčín – Brno 95:86 (17:20, 49:41, 70:69). Nejvíce bodů: Šiška 28, Pomikálek 18, Kroutil 13, Žikla 11, Ježek 10, Grunt 8 – Půlpán 24, Georgiev 15, Farský 13, Krakovič a Nehyba 11 * Dohrávka 6. kola: Praha – Kolín 84:76 (18:16, 34:38, 66:58). Nejvíce bodů: Mareš 23, Samoura 16, Vyroubal 16, Štěrba 12, Bátovský 8 – Wallace 22, Číž 20, Machač 11, Skinner 10 * 15. kolo: Brno – Hradec Králové 93:82 (24:18, 49:46, 74:60). Nejvíce bodů: Farský 16, Georgiev 15, Krakovič 14, Půlpán a Jokl 12 – Barac 19, Stamenkovic 14, Šoula 13, Sedmák 10, Koloničný 9 * Děčín – Nymburk 53:115 (23:30, 34:58, 41:92). Nejvíce bodů: Kroutil 14, Ježek 13, Pomikálek 7, Žikla 6 – Tůma, Dalton a Benda 14, Kříž 13, Hruban 12 * Kolín – Pardubice 86:68 (25:19, 50:42, 72:56). Nejvíce bodů: Novotný 25, Číž 20, Skinner 14, Jelínek 13 – Potoček a Švrdlík 17, Slanina 11, Svoboda 9 * Svitavy – Ostrava 94:62 (25:15, 52:28, 70:49). Nejvíce bodů: Bujnoch 19, Svoboda 16, Slezák 10 – Waterman 19, Alleyn a Týml 12, Šmíd 7 * Ústí nad Labem – Praha 81:83 (24:17, 44:39, 63:61). Nejvíce bodů: Pecka 20, Svejcar 14, Rakočevič 12, Autrey 11, Maděra 8 – Štěrba 22, Bátovský 17, Mareš 11, Samoura a Vyroubal 10

Předehrávka 17. kola, neděle 27. prosince, 17:00 hodin: Děčín – Pardubice

16. kolo, úterý 29. prosince, 17:30 hodin: Svitavy – Praha (středa 23. prosince, 16.00), Opava – Děčín (čtvrtek 7. ledna, 18.00), Hradec Králové – Ústí nad Labem (17.00), Brno – Nymburk (17.00), Ostrava – Kolín, Pardubice – Olomoucko