Ještě dvě minuty naprosto vyrovnaného střetnutí 11. kola první ligy vedli basketbalisté Prostějova na půdě rezervy Opavy o čtyři body, přesto nezvítězili. V samotném závěru se totiž dokázal prosadit nejlepší střelec celého utkání Robenek a zařídil výsledek 62:61 pro slezský celek.

Na první koš se čekalo téměř dvě minuty, než domácí Myšák proměnil svoji střelu z velké dálky a od tohoto okamžiku hráči Prostějova svého soupeře marně naháněli. V první čtvrtině se v jednom okamžiku dostali na rozdíl jediného bodu, víc nedokázali, protože zahazovali i nadějné střelecké pozice. Basketbalisté Opavy na tom nebyli o moc lépe, na vedení 16:8 po deseti minutách jim to ale stačilo.

V následujících minutách se prakticky vše otočilo. Hosté odehráli nejlepší pasáž v průběhu střetnutí a vrátili se do zápasu. Opakovaně se dostali na dostřel a měli i šanci průběžné skóre otočit. To se jim sice nepodařilo, v závěru poločasu se díky často faulujícímu soupeři dostávali často na čáru trestných hodů a právě ze šestek těsně před pauzou snížil Müller skóre na 32:33.

Na začátku třetí čtvrtiny Orli nedali čtyři minuty ani bod a prohrávali 32:40. Pouze díky dobré obraně neprohrávali dvouciferným rozdílem. Postupně se opět dostali do tempa a začali své manko likvidovat. Půl minuty před koncem desetiminutovky proměnil trojku Rytíř a do závěrečné pasáže se šlo za stavu 48:48.

V rozhodujícím dějství si domácí nedokázali vypracovat klíčový náskok, na každou snahu o tlak dokázali hosté odpovědět a sami udeřili ve 38. minutě, kdy se poprvé v utkání dostali do vedení. Po koši Klepače měli už náskok čtyř bodů (61:57) do konce utkání už ale žádný nepřidali a toho rezerva Opavy se štěstím využila. Velká škoda...

1. LIGA BASKETBALISTŮ, SKUPINA VÝCHOD – 11. kolo

BK Opava B - BCM Orli Prostějov

62:61 (16:8 33:32 48:48)

Nejvíce bodů Opavy B: Robenek 19, Mička 10, Lazecký 8

Sestava a body Prostějova: Havel 14, Rytíř 13, Klepač 9, Müller 8, Dokoupil 6, Slavík 5, Schneider 4, Jenčík 2t, Sabol, Kalish, Varsík¨

Trojky: 5:4. Osobní chyby: 19:24. Trestné hody: 26/13:21/13. Doskoky: 43:46.

ÚSTY TRENÉRA

Michal PEŠTA – BCM Orli Prostějov:

„Vůbec nám nevyšel začátek zápasu, což nakonec rozhodlo o naší porážce. Postupně šel náš výkon nahoru, dokázali jsme se vrátit. Ale doplatili jsme na špatnou střelbu. Minule nám tam spadly i nějaké střely z dálky, proti Opavě se to nepovedlo. Klukům se nedařilo, i když pokusů bylo hodně. Procentuální úspěšnost ovšem byla kolem čtrnácti procent, to na vítězství nemohlo stačit.“

1. liga, basketbalistů, skupina Východ

ostatní výsledky 11. kola: Nový Jičín – Olomouc 79:78 (16:24, 29:41, 54:54). Nejvíce bodů: Snopek 27, Janík 16, Prošek 11, Havlík 11 – Tkadlec 32, Scripcaru 17, Nosek 10, Kotala 8 * Vysočina – Zlín 69:93 (27:18, 37:39, 56:69). Nejvíce bodů: Maňák 16, Bačík 12, Knetl 11, Číha 10 – Nehoda 21, Vošlajer 17, Jedovnický 14, Michalčík 13 * Svitavy – Brno U23 80:72 (23:22, 44:36, 66:51). Nejvíce bodů: Slezák 21, Jansa 19, Hlobil 14, Jokl 12 – Křivánek 18, Svoboda 18, Šulc 16, Houzar 10 * Ostrava – Pardubice odloženo na neurčito.

KAM PŘÍŠTĚ

12. kolo, pátek 2. prosince, 20.00 hodin: Brno U23 – Nový Jičín (neděle 4. 12., 18.00), Prostějov – Svitavy (18.00), Olomouc – Vysočina (19.00), Zlín – Ostrava (19.00), Pardubice – Opava „B“