V rámci 6. kola nadstavbové části Kooperativa NBL hostovali hráči BK Olomoucko v Hradci Králové. Oba soupeři nasadili do středečního zápasu pouze devět hráčů, s absencemi se mnohem lépe vyrovnali domácí Sokoli, kteří vyhráli 90:67, když o svém úspěchu rozhodli už v prvním poločase. Tým sídlící v Prostějově už se musel obejít bez ústředního pivota Bezbradici, který v klubu po vzájemné dohodě skončil.

Průběh utkání hodně ovlivnil jeho začátek. Už po třech minutách vedli Sokoli 11:2 a hosté se tak dostali pod tlak dříve, než se na palubovce rozkoukali. Po trojce Kantůrka vedli domácí v polovině osmé minuty poprvé dvouciferným rozdílem – 15:6. Do konce čtvrtiny sice ještě měli k dispozici pět střel, proměnili ale pouze jedinou. A tomu odpovídalo skóre 8:22 po deseti minutách.

Ve druhé části sice Olomoucko alespoň v úvodní pětiminutovce o kousek vylepšilo svoji bilanci v útoku, pod vlastním košem ale hodně chybovalo. Využíval toho především Barač, který stihl do poločasu nastřílet čtrnáct bodů. Od 16. minuty se hosté začali trápit i při zakončení a do poločasové sirény přidali jen tři body. Výsledkem bylo hrozivé manko sedmadvaceti bodů při skóre 22:49.

Druhý poločas sice zahájily úspěšné trestné hody Henryho, basketbalisté Hradce ale pokračovali v téměř bezchybném výkonu a Barač už ve 22. minutě natáhl jejich náskok na třicet bodů (54:24). Domácí i v následujících minutách dělili své body mezi většinu svých hráčů, Hanáci měli do konce čtvrtiny pouze čtyři střelce, také z tohoto důvodu prohrávali 39:72.

Až ve 31. minutě zaznamenal své první body Váňa, jeho koš však zahájil nejpovedenější čtvrtinu Olomoucka v utkání. Hrozivou ztrátu ve 38. minutě hosté snížili na osmnáct bodů a nakonec poslední periodu vyhráli o deset bodů.

HLASY TRENÉRŮ:

Lubomír PETERKA – Královští Sokoli Hradec Králové:

„Jsem spokojený, protože zápas se odvíjel způsobem start – cíl. Jsem rád, že jsem mohl dát šanci všem hráčům, kteří méně hrají, abychom ušetřili síly, protože máme zdravotní problémy. A taky doufám, že se nám odveta povede. My jsme se trochu poučili z předešlého utkání s Ostravou, kdy jsme do utkání vstoupili trochu vlažně a nekoncentrovaně, takže zápas nebyl úplně pohledný. Tentokrát to bylo lepší.“

Michal PEŠTA – BK Olomoucko:

„Od nás to byl přesně ten výkon, který jsme nechtěli. V prvním poločase prakticky všechno, co jsme si řekli před zápasem, že chceme dodržovat, že chceme být agresivní v obraně, chceme hrát rychle dopředu a chceme doskakovat míče, se nedělo. Soupeř získal deset druhých střel a ty proměnil. Nám chyběla energie, která by nás nakopla. Trochu se to zlepšilo po poločase, ale zápas už se nezměnil.“

Kooperativa NBL; skupina A2 - 6. kolo

Královští Sokoli – BK Olomoucko

90:67   (22:8 49:22 72:39)

Střelba za 2 b.: 26/36:21:43. Trojky: 10/34:4:25. Trestné hody: 8/9:13/14. Doskoky: 43:34. Asistence: 24:11. Fauly: 16:13. Rozhodčí: Kučírek, Kurz, Jedlička. Hráno bez diváků.

Nejvíce bodů Sokolů: Barač 20, Sedmák 17, Peterka 13, Brožek, Halada 11.

Sestava a body Olomoucka: Pekárek 20, Štěpán 16, Kouřil 14, Henry 7, Váňa, Feštr 5, A. Klepač, Sychra, Trávníček.

SKUPINA A2

6. kolo: Hradec Králové – Olomoucko 90:67 (22:8, 49:22, 72:39)

7. kolo: Ústí nad Labem – Ostrava 108:74 (21:14, 49:31, 75:55). Nejvíce bodů: Rakočevič 23, Hanes 19, Pecka 18, Haymond 16 – Alleyn 21, Pumprla 17, Šmíd 13, Snopek 8.

SKUPINA A1

8. kolo, středa 24. března, 18.00 hodin: USK Praha – Brno, Nymburk – Opava odloženo

9. kolo, sobota 27. března, 18.30 hodin: Brno – Nymburk, Opava – Kolín odloženo

SKUPINA A2

dohrávka 3. kola, pondělí 22. března: Ústí n. L. – Hradec Králové odloženo

8. kolo, středa 24. března, 19.00 hodin: Ostrava – Olomoucko (17.30), Hradec Králové – Ústí nad Labem.

9. kolo, sobota 27. března, 18.00 hodin: Ústí nad Labem – Svitavy (neděle 28. 3., 18.00), Děčín – Olomoucko.