Na výsledky z předchozích dvou ligových duelů nedokázali navázat basketbalisté BK Olomoucko na půdě Děčína. S Válečníky prohráli sobotní duel 9. kola nadstavbové skupiny A2 Kooperativy NBL poměrně vysoko 66:85, když nezachytili především začátek střetnutí a nabrali rozhodující ztrátu.

Po úvodním koši Pekárka se sice Olomoucko dostalo do vedení, v následujících minutách ale hosté měli velké problémy při zakončení a jejich komplikované útoky zastavovala děčínská obrana. V útoku se Válečníci pořádně probudili v rozmezí 6. a 8. minuty a po třech trojkách v řadě rázem vedli 20:10. Hosté se nedokázali dostat do tempa a po úvodní čtvrtině prohrávali 12:25, když trojku se sirénou trefil o desku Žikla.

Až po krátké pauze se Hanáci zvedli. Bodově je dlouho táhl Feštr. Během pěti minut zaznamenal deset bodů a postaral se o snížení na 28:33. Válečníci si přesto vzali zpět dvouciferný náskok, když dokázali využít opakované střely po úspěšném útočném doskoku. V závěru poločasu ovšem dvakrát neuhlídali Pekárka a jeho šest bodů v řadě znamenalo poločasové skóre 48:40 pro Děčín.

Po přestávce se hned několikrát hráči Olomoucka, bojující již bez zraněného Kouřila, dostali na rozdíl šesti bodů. Za stavu 50:44 ale vyrobili dvě útočné ztráty a připravili se o možnost dotáhnout se na přijatelnější rozdíl. Stejná situace se opakovala také v závěru třetí desetiminutovky. Po snížení na 54:60 neuhlídali Šišku a po jeho trojce a ukázkové asistenci na Boyka prohrávali 54:65.

Hned další útok proměnil domácí Žikla a natáhl vedení Válečníků na třináct bodů. Hanáci v tom okamžiku ztratili koncentraci a chybovali na obou polovinách palubovky. Toho jejich soupeř využil. Ve 34. minutě odskočil na 74:56 a během chvíle ztratili reálnou šanci na vítězství.

HLASY TRENÉRŮ:

Robert LANDA – BK Děčín:

„Utkání bylo pro naše mladé hráče velkou výzvou. Pořádný kus práce odvedli Kroutil, Pomikálek a Šiška. Dalším klukům to hodně usnadnili. Po návratu z karantény všichni podali výborné výkony. Až na druhou čtvrtinu parádně bránili, hráli jednoduše, což byl náš cíl před začátkem zápasu. Výborně se orientovali na útočném doskoku. Tým odvedl, co měl, a proto přišla sladká odměna.“

Michal PEŠTA – BK Olomoucko:

„Soupeř byl lepší. Hrál s větší chutí, v obraně bojoval a byl patřičně agresivní. V prvním poločase jsme naprosto selhali při hře jeden na jednoho. V obraně jsme špatně přebírali hráče, u podstatných věcí jsme byli zkrátka pozdě. Další výraznou komplikací bylo vynucené odstoupení Radovana Kouřila. Přestože Lukáš Feštr odehrál vynikající zápas, Radovan do rotace chyběl.“

Kooperativa NBL; skupina A2 - 9. kolo

BK Děčín - BK Olomoucko

85:66 (25:12 48:40 65:54)

Střelba za 2b.: 22/43:15/36. Trojky: 11/28:8/26. Trestné hody: 6/13:12/20. Doskoky: 49:34. Asistence: 21:13. Fauly: 20:16. Hráno bez diváků.

Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Ulrych.

Nejvíce bodů Děčína: Žikla 19, Šiška 14, Boyko 11, Mach 10.

Sestava a body Olomoucka: Feštr 22, Pekárek 17, Henry 9, Štěpán, Váňa 8, Sychra 2, Kouřil, Klepač, Dohnal, Trávníček.

Kooperativa NBL, nadstavbová část

SKUPINA A1

Dohrávka 8. kola: Praha – Brno 66:64 (14:11, 28:25, 40:48). Nejvíce bodů: Sehnal 29, Štěrba 20, Proleta 10, Vyroubal 5 – Blake 24, Nečas 10, Bálint 9, Kozina 8.

9. kolo: Brno – Nymburk 82:101 (23:32, 39:55, 68:82). Nejvíce bodů: Farský 17, Blake 13, Husták 12, Křivánek 8 – Hruban 22, Harding 18, Prewitt 14, Palyza 13.

SKUPINA A2

Dohrávka 8. kola: Ostrava – Olomoucko 84:96 (19:26, 41:47, 65:74) * Hradec Králové – Ústí nad Labem 85:84 (20:13, 42:31, 66:55). Nejvíce bodů: Peterka 22, Sedmák 20, Barac 17, Halada 15 – Autrey 27, Hanes 18, Haymond 12, Rakočevič 9.

9. kolo: Děčín – Olomoucko 85:66 (25:12, 48:40, 65:54) * Ústí nad Labem – Svitavy 83:68 (19:15, 36:35, 58:53). Nejvíce bodů: Autrey 25, Hanes 18, Pecka 16, Haymond 9 – Pinkston 18, Marko 11, Slezák 11, Bujnoch 9.

Skupina A1

Dohrávka 5. kola, sobota 3. dubna, 14.00 hodin: Brno – Kolín.

Dohrávka 9. kola, středa 31. března, 18.00 hodin: USK Praha – Pardubice.

10. kolo, sobota 3. dubna, 14.00 hodin: Pardubice – Opava.

Skupina A2

Dohrávka 2. kola, úterý 30. března, 19.00 hodin: Hradec Králové – Děčín.

Dohrávka 5. kola, pátek 2. dubna, 18.00 hodin: Děčín – Ostrava.

Dohrávka 7. kola, středa 31. března, 18.00 hodin: Olomoucko – Svitavy.

10. kolo, sobota 3. dubna, 14.00 hodin: Olomoucko – Ústí nad Labem, Svitavy – Hradec Králové.