Včerejší Velikonoční dohrávka 4. kola nadstavbové skupiny A Kooperativa NBL byla loučením basketbalistů Olomoucka s ligovým ročníkem 2020/2021. Do zápasu proti Děčínu sice svěřenci kouče Pešty nevstoupili pravou nohou, jejich chuť po vítězství jim to ale nevzalo. Především ve druhém poločase hrál tým sídlící v Prostějově na palubovce Sportcentra-DDM s nadšením a soutěž ukončil po výsledku 78:73. Alespoň malá náplast na jinak nepovedenou sezónu…

Vstup do zápasu hraném v pondělí 5. dubna vpodvečer domácím absolutně nevyšel. Už po necelých dvou minutách měli hosté tři útočné doskoky, dokázali být úspěšní při zakončení a domácí kouč musel za stavu 2:9 brát po třech minutách oddechový čas. O chvíli později Hanáci prohrávali dokonce dvouciferným rozdílem, až pak zlepšili obranu a v závěru zahajovací desetiminutovky se jim podařilo snížit na 15:21.

Na začátku druhé periody se domácí k soupeři přiblížili až na rozdíl jediného bodu (26:27), pak ale opět nabrali větší ztrátu a poprvé do vedení se dostali až v 17. minutě po trojce Pekárka – 34:32. Válečníci ale zjednodušili hru a po snadných bodech z vymezeného území si vzali vedení zpět a vydrželo jim to až do konce poločasu. Po poslední střele Kroutila za tři body Olomoucko nabralo ztrátu osmi bodů – 35:43.

Po přestávce se vrátilo na palubovku jiné Olomoucko. Po sérii 9:0 domácí rychle otočili skóre a naznačili, že touží po vítězném loučení s ligovým ročníkem. Válečníci se trápili a během deseti minut zaznamenali pouze dvanáct bodů. Toho Hanáci využili, a když v závěru trefili své střely za tři body Váňa a Kouřil, vstupovali do poslední čtvrtiny za příznivého stavu 62:55.

V kvalitním výkonu domácí pokračovali také v následujících minutách a soupeře dokonale zaskočili. Když se dvakrát v řadě z dálky trefil Kouřil, vedli dokonce 73:57 a byli na cestě k úspěchu. Válečníci sice snížili na rozdíl čtyř bodů, koncovka ovšem byla přesto v režii Olomoucka. Pětibodovým vítězstvím svěřenci kouče Pešty definitivně potvrdili alespoň předposlední pozici v tabulce nejvyšší soutěže.

HLASY TRENÉRŮ:

Michal PEŠTA – BK Olomoucko:

„Řekli jsme si, že sezónu chceme zakončit, jak začala, to znamená výhrou nad Děčínem. Nebylo to úplně snadné, především v prvním poločase jsme měli problémy, ale podařilo se. Kluci se chtěli rozloučit vítězně, tomu odpovídalo jejich nasazení. Měli jsme očekávané problémy na doskoku, hráči si ale dokázali pomoci střelbou z dálky. A díky tomu se mohli radovat.“

Tomáš GREPL – BK Armex Děčín

„Pochopitelně nás porážka mrzí. Je bolavější o to, že se nám podařilo soupeře přeskákat. Problémem byla hlavně naše malá střelecká úspěšnost při zakončení z dálky. To byla velká komplikace. Podkošová sestava je hodně mladá, tam se nedá čekat konstantní výkon celých čtyřicet minut. Ale zkušení hráči na perimetru to měli zvládnout, když se podařilo utkání hodně dobře rozehrát.“

Kooperativa NBL; skupina A2 – dohrávka 4. kola

BK Olomoucko – BK Děčín

78:73

(15:21 35:43 62:55)

Střelba za 2b.: 21/39:19:42. Trojky: 8/24:5/29. Trestné hody: 12/19:20/23. Doskoky: 33:52. Asistence: 21:13. Fauly: 23:20. Hráno bez diváků.

Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Linhart.

Nejvíce bodů Děčína: Pomikálek 22, Šiška 17, Bradley 14, Grunt 10.

Sestava a body Olomoucka: Kouřil, Henry 13, Váňa, Pekárek, E. Klepač 11, Sychra, Feštr 8, Trávníček 3, A. Klepač, Dohnal, Štěpán.

Kooperativa NBL,

SKUPINA A1

dohrávka 5. kola: Brno – Kolín 84:77 (25:28, 35:44, 60:58). Nejvíce bodů: Blake 22, Puršl 14, Půlpán 12, Husták 8 – Skinner 23, Číž 19, Jelínek 10, Novotný 10.

dohrávka 9. kola: USK Praha – Pardubice 72:77 (23:23, 40:43, 55:65). Nejvíce bodů: Proleta 23, Bátovský 13, O. Sehnal 10 - Vyoral 29, Burnett 20, Dunans 11.

10. kola: Pardubice – Opava 84:91 (18:21, 37:45, 61:67). Nejvíce bodů: Burnett 18, Švrdlík 16, Svoboda 12, Vyoral 12 – Šiřina 17, Gniadek 16, Bohačík 14, Páleník 13.