V hodně zvláštním „valčíkovém“ rytmu jedou v posledních dnech profesionální sportovci, což se pochopitelně týká také basketbalistů. Mezi tréninky a zápasy si musí vyhradit čas na testování na koronavirus, aby splnili hodně přísné vládní nařízení týkající se restartu nejvyšších soutěží.

„Je to logisticky docela náročné, ale musíme si s tím poradit. Chceme hrát a jiná cesta neexistuje. Všichni věříme, že tato situace nebude trvat déle než několik týdnů a vše se uklidní,“ přeje si společně s celým týmem sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Hned dvojí napětí prožívali hráči i realizační tým především ve čtvrtek před pátečním utkáním v Brně. Testy se musely dopředu objednat ještě ve chvíli, kdy nejvyšší domácí soutěž ještě neměla potvrzeno, že se vůbec obnoví. Rozhodnutí hlavní hygieničky padlo přibližně třicet hodin přes zahajovacím rozskokem. „Testování muselo být dohodnuto bez ohledu na klíčový verdikt. Celá situace byla hodně napínavá, naštěstí všechno dopadlo dobře a zdravotní prohlídka nebyla zbytečná,“ poznamenal Pekárek.

Platnost PCR testů na covid není 72 hodin, jak žádalo vedení Kooperativa NBL, ale pouze osmačtyřicet hodin jako v jiných sportech. Proto se budou hráči s lékaři potkávat v nejbližší době pravidelně. „Tomu odpovídal také víkendový program ligového týmu. Po pátečním zápase v Brně následovalo sobotní testování a pak nedělní předzápasový trénink,“ přiblížil průběh posledních dnů sportovní manažer Hanáků.