Po reprezentační přestávce do utkání v Děčíně celek BK REDSTONE Olomoucko nasadil nového rozehrávače Milutina Dukanoviče, který zaznamenal šestnáct bodů, na úspěch to nestačilo. Hosté prohráli 63:74, když doplatili na sedmnáct ztracených míčů na útočné polovině.

První tři body sice zaznamenali hosté, po dvou minutách a trojce Pomikálka ale prohrávali 3:5 a od té doby se soupeři přetahovali v těsném vedení. Až v 6. minutě domácí sérií šesti bodů v řadě odskočili na 15:11. Olomoucko si pomohlo střídáním. Čtyři body Sehnala a první koš nové posily Dukanoviče přinesly obrat na 17:19. První čtvrtinu přesto vyhrál Děčín 21:19, když poslední body zařídil druhou střelou z dálky Pomikálek.

Hanákům pak nevyšel ani vstup do druhé periody, během níž ovládl palubovku domácí Osaikhwuwuomwan. Během několika minut zaznamenal sedm bodů a pomohl Válečníkům až k vedení 39:24. Hosté měli problémy také v útoku, kde několikrát ztratili míč po vlastní špatné přihrávce. Od tohoto okamžiku ale inkasovali pouhé dva body a sami začali stahovat velkou ztrátu. Na 34:41 po první půli upravil trojkou s klaksonem Dukanovič.

Po pauze celek BK REDSTONE rychle snížil své manko na pět bodů, pak ale dvakrát chyboval pod vlastním košem a přišel o možnost dotáhnout se na Válečníky. Podobná situace se opakovala ve 25. minutě za stavu 44:49. Následovaly špatné přihrávky a po nich Děčín odskočil na dvouciferný rozdíl (54:44) a tomu odpovídalo skóre 57:46 pro domácí po třiceti minutách.

O šanci na obrat definitivně Hanáci přišli hned na začátku poslední čtvrtiny po trojce Žikly a následném koši s faulem, který obstaral Svoboda. Domácí se pak uklidnili a kontrolovali závěrečné minuty, ve kterých sice Olomoucko vylepšilo úspěšnost své střelby, na obrat ale nemělo potřebný čas. (lv)

Miljan ČUROVIČ – BK Redstone Olomoucko

„Měli jsme docela povedený vstup do zápasu a špatný nebyl ani závěr poločasu. Ve třetí čtvrtině jsme však nehráli dobře. Udělali jsme několik velkých chyb při přechodu do útoku, které soupeř potrestal. Sedmnáct ztrát je opravdu hodně i na tým, který prošel přestavbou. Navíc se nám příliš nedařilo ani při zakončení, přestože jsme měli díky dobrému útočnému doskoku řadu opakovaných střel.“

Tomáš GREPL – BK ARMEX Děčín:

Věděli jsme, že Olomoucko na poslední chvíli posílilo a dopsalo na soupisku pátého cizince. Klíčová byla podle mého naše koncentrace, kdy jsme se soustředili téměř celých čtyřicet minut na zápas, byť jsme tam nějaké chyby vyrobili. Další velmi důležitou věcí bylo to, že jsme měli jen sedm ztrát. To je na nás velmi slušné číslo, protože v této statistice patříme mezi nejhorší. Kdybychom dokázali ztráty takto limitovat, byli bychom opět lepší tým.“