Další dva zápasy čekaly na juniory florbalového celku SK K2 Prostějov. V ranním utkání dokázali porazit rezervu Šternberka 7:3, i když už prohrávali o dvě branky. Ve druhém duelu s Droždínem se podařilo vyhrát přestřelku o jedinou branku 9:8. Po třinácti odehraných zápasech se tak SK K2 vyhřívá na prvním místě tabulky. Druhý Šumperk ztrácí tři body a má zápas k dobru.

Juniory čekaly dva zápasy, ve kterých byli jasným favoritem. Tato role se ale ne vždy potvrzuje snadno, o čemž se minulý víkend hráči přesvědčili. „Čekaly nás dva zápasy, které pro nás měly znamenat šest bodů. Což se nakonec podařilo, i když to nebyly vůbec jednoduché zápasy. Nechali jsme kluky hrát bez žádných větších taktických záměrů a chtěli jsme po nich, aby se s tím sami dokázali poprat,“ popsal kouč a zároveň sportovní manažer klubu Radek Pařenica.
První zápas na domácí půdě se Šternberkem se rozhodl až v druhé polovině utkání, nakonec znamenal celkem jednoznačnou výhru 7:3. „Ranní zápas se Šternberkem pro nás nezačal moc pozitivně a soupeř dlouho držel vedení 1:3. My ty ranní zápasy hodně prospáváme, podle mého soudu. S přibývajícími minutami nám to tam popadalo a mohli jsme slavit první výhru,“ hodnotil dopolední zápas trenér juniorů Radek Pařenica.
Na půdě Droždína se hrál velmi ofenzivní zápas, kde nejlepší obranou byl útok. Tomu odpovídá i výsledek 9:8 pro Prostějovany. „Zápas s Droždínem skončil přestřelkou, ve které jsme ale měli navrch po většinu utkání a výhra byla zasloužená,“ potvrdil dále lodivod.
Sezóna se zatím vyvíjí opravdu dobrým způsobem a Prostějov bude atakovat postup výš. Jediným jejich soupeřem bude Šumperk, který spolu s SK K2 tabulce dominuje. Případnému postupu by se regionální celek nejspíše nebránil. „Uvidíme, jak bude sezóna pokračovat, zatím se držíme na špici, a pokud by se naskytla možnost postoupit, nejspíše bychom jí využili. Myslím si, že tenhle ročník na to má. Rozhodující budou zápasy se Šumperkem, který ještě letos ani jednou neprohrál. Budeme makat a uvidíme,“ nechce předbíhat kouč Pařenica.