Klíčové čtvrtfinále Českého poháru žen 2022/2023 je tady. Druhá nejvýznamnější tuzemská soutěž v dospělé kategorii dospěla do fáze, kdy se rozhoduje o postupu do závěrečného turnaje Final Four, kam volejbalistky VK Prostějov samozřejmě chtějí. Musí k tomu zvítězit tuto středu 25. ledna od 17.00 hodin na půdě TJ Ostrava.

 

„Loni jsme při vyvrcholení národního poháru chyběli kvůli těsnému čtvrtfinálovému vyřazení Olomoucí až ve zlatém setu domácí odvety. Což byla velká škoda, při naší tehdy rostoucí výkonnosti jsme v rozhodujících bitvách ČP mohli třeba něco dokázat. Ale to už je dávno pryč, teď se soustředíme na letošní úspěch,“ zamyslel se kouč vékáčka Miroslav Čada.

Aktuální novinkou české pohárové soutěže je, že čtvrtfinále už se hraje na jediný duel, nikoliv doma a venku. „Tím dramatičtější, víc nevyzpytatelné a svým způsobem náročnější to bude. Prostě rozhoduje jeden zápas o všechno bez možnosti opravy, na postupovou bitvu je nutné se tím výrazněji soustředit. A pokud možno ji zvládnout,“ vystihl Čada nové specifikum.

Prostějovskému týmu stojí v cestě severomoravský celek, který si nedávno odvezl z Národního sportovního centra PV porážku 1:3. A už na podzim podlehl úřadujícím mistryním republiky i na vlastním hřišti při první vzájemné konfrontaci tohoto extraligového ročníku 0:3. Tehdy však byly všechny tři sady nesmírně vyrovnané, favoritky své protivnice jasněji přehrávaly až ve druhé polovině odvety předminulý týden.

Družstvo někdejšího reprezentačního trenéra Zdeňka Pommera bodově táhne velmi produktivní univerzálka Sandra Skřivanová (za svobodna Kotlabová). Základní sestavu většinou dále tvoří nahrávačka Petra Kašparová, blokařky Michaela Hadáčková a Elen Jedličková, smečařky Margarita Buvinič a Aneta Bauerová i libero Skarleta Jančová.

„Ostravu jsme sice v téhle sezóně dvakrát porazili, ale moc dobře víme, jak nebezpečná dokáže být. A zvlášť ve svém domácím prostředí se určitě bude rvát o postup na maximum. To ale my také, neboť nikomu z našeho mančaftu není potřeba připomínat, o co ve středečním utkání půjde. Český pohár je pro nás velice důležitý, do Final Four hodně chceme,“ zdůraznil Čada.

Vítěz nadcházející konfrontace u hranic s Polskem narazí v semifinále na lepšího z dvojice Olomouc – Šternberk.

 

ČESKÝ POHÁR ŽEN 2022/23

Výsledky 2. kola: TJ Ostrava B – Sokol Šternberk 0:3 (-21, -13, -22), Sokol Šlapanice – UP Olomouc 0:3 (-18, -21, -17), Volejbal Přerov – VK Prostějov 2:3 (20, 21, -19, -14, -9), Hradec Králové – Olymp Praha 0:3 (-11, -14, -18), Sokol Frýdek-Místek – TJ Ostrava 0:3 (-19, -21, -21), Sokol Dobřichovice – Šelmy Brno 1:3 (-20, -17, 22, -17)

Program čtvrtfinále: KP Brno – Šelmy Brno 3:0 (24,  27, 15), Olymp Praha – Dukla Liberec (úterý 24. ledna, 18.00 hodin), UP Olomouc – Sokol Šternberk (středa 25. ledna, 17.30 hodin), TJ Ostrava – VK Prostějov (středa 25. ledna, 17.00 hodin)