Jeden z turnajů 4. kola extraligy žen ČR U22 hostila hala Národního sportovního centra Prostějov. Byla to skupina C o 7. až 9. místo, kde mladé volejbalistky VK Prostějov chtěly využít výhody domácího prostředí k postupu do vyšší grupy B, což se jim ale nepovedlo.

Plány Hanačkám zkřížil Hradec Králové, se kterým měly v průběžném pořadí soutěže před vzájemným střetnutím stejný bodový zisk a jemuž až nečekaně hladce podlehly 0:3. „K tomuhle zápasu radši ani nebudu nic moc říkat. Z naší strany byl velice špatný, vůbec se nevydařil,“ zklamaně konstatoval trenér výběru vékáčka do dvaadvaceti let Zdeněk Sklenář.

Východočešky následně porazily i Střešovice, čímž nad prostějovským týmem visela před soubojem proti Tatranu hrozba sestupu do nejnižší skupiny D. K ničemu takovému však naštěstí nedošlo, neboť hostitelky zabraly a v utkání o udržení céčka přehrály pražského soupeře jasně 3:0. „Odvedli jsme solidní výkon, který bez větších problémů stačil,“ zhodnotil Sklenář stručně.

V extraligové tabulce dané věkové kategorie drží jeho kolektiv osmou příčku, tedy poslední postupovou do závěrečného turnaje Final 8. „Na devátý Přerov máme velký náskok devíti bodů, o který v podstatě nemůžeme přijít. A ve zbytku dlouhodobé části se ještě zkusíme posunout o jedno nebo dvě místa nahoru, i když to teď bude už složitější,“ nadhodil kouč.

EXTRALIGA ŽEN ČR U22

Turnaj 4. kola ve skupině C o 7. až 9. místo (Prostějov) – výsledky VK Prostějov: Hradec Králové 0:3 (-21, -11, -22), Střešovice 3:0 (18, 19, 21).

Turnaj 4. kola ve skupině C o 7. až 9. místo (Prostějov) – pořadí: 1. Hradec Králové 6, 2. VK Prostějov 3, 3. Střešovice 0.

Průběžné pořadí soutěže po 4. kole: 1. Olymp Praha 43, 2. KP Brno 40, 3. Liberec 34, 4. Ostrava 32, 5. Lanškroun 30, 6. Lvi Praha 22, 7. Hradec Králové 20, 8. VK Prostějov 19, 9. Přerov 10, 10. Uherské Hradiště 7, 11. Střešovice 7, 12. České Budějovice 0 (odstoupily ze soutěže).