Bývalá dlouholetá hráčka a kapitánka, nyní kondiční i mládežnická trenérka volejbalistek VK Prostějov Solange Soares přišla se zajímavým nápadem, a sice uskutečnit společný trénink elitních žen a talentovaných žákyň hanáckého klubu. Akce proběhla v poslední únorové pondělí odpoledne a vydařila se náramným způsobem!

 

Mladé plejerky vékáčka se s těmi dospělými docela dobře znají, neboť chodívají fandit na jejich domácí zápasy, a navíc při nich i pravidelně pomáhají jako podavačky balónů. Pravidelnou odměnou za tuto pomoc jsou kromě drobných sladkostí též společné fotografie po každém extraligovém i pohárovém střetnutí. Teď přišla pro nadšené dívky odměna další, ještě lákavější.

Celou tréninkovou jednotku vedla právě Soli, v její první části se početná enkláva volejbalistek různého věku rozdělila na dvě skupiny. Jednu tvořily starší žákyně, s nimiž veškeré přípravné prvky postupně absolvovaly nahrávačka Simona Bajusz, blokařky Raquel Löff, Veronika Trnková a Kateřina Kvapilová, smečařky Yoana Nikolova a Pavla Meidlová. Ke druhé grupě mladších žákyň se přidaly pro změnu smečařky Jéssica Silva, Klára Faltínová, Michaela Smolková, Josefína Smolková i univerzálka Karin Šunderlíková. Aby holkám spíš radily, nahazovaly jim míče, pinkaly si s nimi a upravovaly úderovou techniku správným směrem.

Zpočátku vládla trochu nesmělá atmosféra, jak už to u podobných akcí bývá. Ale postupem času se děvčata čím dál víc osmělovala, načež vše vygradovalo během druhé části společného tréninku. Ta už měla vyloženě zábavnou formu, protože na řadu přišly vzájemné duely věkově smíšených týmů proti sobě.

Bez ohledu na přátelský charakter sportovního setkání chtěl samozřejmě každý vyhrát, zároveň však nechyběly ani humorné momenty a legrace postupně rostla. Nejlepší žákovské reprezentantky Prostějova přitom dostaly od svých ženských vzorů hezké ceny, ovšem s prázdnou se domů nevracela žádná z mládežnic.

Navíc si naše volejbalistky bez ohledu na věk dokonce v povznesené náladě i zatančily! „Soli měla skvělý nápad. A máme radost, jakým způsobem došlo k jeho realizaci. Povedlo se to opravdu báječně,“ neskrýval spokojenost sportovní ředitel VK Miroslav Čada se zaslouženou pochvalou pro Solange Soares i všechny aktérky příjemného odpoledne.