V elitní evropské Champions League sice získaly jen dva sety, zato na tuzemské scéně dobyly další trofej. Volejbalistky UP Olomouc v Teplicích vyhrály závěrečný turnaj Českého poháru žen 2020/21 a díky triumfu ve Final Four ovládly tuto soutěž potřetí v řadě.

První krok udělaly v neděli 7. února odpoledne, tedy pouhé dva dny po návratu z polského turnaje zmíněné Ligy mistryň. V semifinále proti outsiderovi ze Šternberka sice měly zpočátku problémy, ale po těsně získaném vstupním dějství pak zvládly zbytek střetnutí už v pohodě.

Druhý semifinálový mač mezi Libercem a Olympem Praha tak jednoznačný zdaleka nebyl, naopak se změnil v očekávanou bitvu. Úvodní dvě sady urvala v maximálně dramatických koncovkách Dukla, následně měly v dalších dvou částech výrazněji navrch bojovnice PVK. Načež rozhodoval tiebreak, kde se opět nejtěsnějším rozdílem radovaly Severočešky z největšího úspěchu v novodobé historii ženské části tradičního klubu.

Pondělní duel o třetí pozici měly navzdory velkému zklamání z bolestného vyřazení bezpečně pod kontrolou Pražanky. Zahajovací díl opanovaly suverénně, ve zbylých dvou překonaly částečné potíže. A po loňském stříbru tentokrát připsaly na oddílové konto pohárový bronz.

Finále před televizními kamerami přímého přenosu ČT Sport se stalo krásným a dlouho naprosto vyrovnaným volejbalovým bojem. Rozjeté Liberečanky otočily nepříznivý vývoj otevíracího setu a ve druhém vedly 22:20, než přišel klíčový obrat Hanaček v závěru na 26:24. Od té chvíle již působily obhájkyně vítězství ČP z předchozích dvou let o něco jistějším i sebevědomějším dojmem, což přetavily v zaslouženou výhru 3:1.

„Za prohrou vidím tři důvody: nezvládnutou koncovku druhého setu, dobrý taktický výkon Olomouce útočící většinou z kůlů přes naši horší obranu a to, jak špatně jsme řešili situace po naší solidní přihrávce. Možná se trochu projevila únava po včerejšku, ale nepřišlo mi, že bychom odešli fyzicky,“ hledal příčiny porážky trenér stříbrné Dukly Libor Gálík.

„Hodnocení je pozitivní, protože jsme vyhráli finálový zápas i celý Český pohár. Rozhodovaly maličkosti. Oba soupeři v každém setu trochu odskočili, ale rozhodovalo se vždy až od půlky setů. Trochu jsem měl obavy v koncovce čtvrté sady, protože jsem tam viděl přemíru naší snahy, což kupilo spoustu nevynucených chyb. Ale holky to nakonec úspěšně dohrály a za to jim patří dík,“ konstatoval spokojený kouč zlatého UP Petr Zapletal. 

 

ČESKÝ POHÁR ŽEN 2020/21 – FINAL FOUR TEPLICE

Semifinále: UP Olomouc – Sokol Šternberk 3:0 (23, 17, 15), Dukla Liberec – Olymp Praha 3:2 (27, 26, -16, -21, 13).

O 3. místo: Olymp Praha – Sokol Šternberk 3:0 (12, 22, 20).

Finále: UP Olomouc – Dukla Liberec 3:1 (-21, 24, 20, 21).