Prodloužení nouzového stavu v ČR minimálně až do pátku 20. listopadu a s tím spojená delší platnost zákazu všech sportovních soutěží i uzavření vnitřních sportovišť měla za následek logické odložení řady dalších kol ve všech českých volejbalových soutěžích 2020/2021.

Například v UNIQA extralize žen musela být odsunuta tři dějství (desáté až dvanácté), v nichž volejbalistky VK Prostějov měly nastoupit 5. listopadu na palubovce Šelem Brno, 7. listopadu doma proti Šternberku a 12. listopadu k derby v Přerově. Dohromady z úvodních dvanácti kol tak Hanačky absolvují pouhé tři duely, zatímco hned devět jich vynuceně zmeškají. Navíc přišly také o střetnutí 2. dějství Českého poháru.

Teoreticky – pokud by 20. listopadu nouzový stav opravdu skončil a hned by se mohlo hrát – by vékáčko nastoupilo o den později na hřišti KP Brno. Pravděpodobnost takového scénáře je však bohužel velice malá, spíš se dá očekávat nové protáhnutí přísných restrikcí proti šíření koronaviru nejspíše až do konce kalendářního roku.

„Že současná stopka pro sportovní soutěže bude platit minimálně o několik týdnů déle, mě po pravdě nepřekvapilo, tenhle postup vlády ČR se dal podle dosavadního vývoje očekávat. Na utkání musíme ještě dlouho zapomenout, s tím jsem počítal. Co ale pochopit nedokážu, to je stále přetrvávající zákaz normálně trénovat v halách platný i pro profesionální sportovce. Tohle by měl nový ministr zdravotnictví urychleně změnit,“ zdůraznil kouč prostějovského ženstva Lubomír Petráš.

Vedle extraligy dospělých dostávají obří termínové trhliny samozřejmě též veškeré ostatní soutěže volejbalistek všech věkových kategorií. „Je velmi pravděpodobné, že většina soutěží aktuálního ročníku 2020/21 nebude odehrána v rozsahu, jak byla původně naplánována,“ zaznělo i v interní zprávě Českého volejbalového svazu směrem k tuzemským klubům. Budou se tedy škrtat zápasy. A na datu opětovného restartu záleží, o jak výrazné škrty nakonec půjde.