Čtvrtou a současně – alespoň prozatím - poslední novou hráčkou, která přichází do kádru volejbalistek VK Prostějov z jiného klubu jako posila, je mladá smečařka Michaela Smolková. Odchovankyně Dukly Liberec podepsala na Hané dlouhodobou smlouvu.

Michaela Smolková se narodila 27. února 2003, má tedy osmnáct let, měří 175 centimetrů a váží 59 kilogramů. Celou dosavadní kariéru zatím strávila na severu Čech, pochází z tamní slavné volejbalové rodiny. Její dědeček Josef Smolka byl vynikajícím českým reprezentantem, podílel se na zisku bronzové medaile z olympijských her 1968 v Mexiku i titulu mistrů světa 1970. Rovněž tatínek Josef Smolka mladší dlouho nastupoval za národní tým ČR a Duklu později také trénoval.

Smolková tudíž hru pod vysokou sítí logicky okusila už jako malá, velice rychle se pak zlepšovala. S mládežnickými družstvy Liberce vybojovala řadu cenných kovů v tuzemských soutěžích, podílela se na triumfu dívčího kolektivu Libereckého kraje na Olympiádě dětí a mládeže ČR 2017. A prošla reprezentačními výběry České republiky všech věkových kategorií mládeže.

„Míša vyniká výbornou technikou, je s balónem hodně šikovná a patří mezi velké talenty českého volejbalu. Proč se rozhodla jít k nám? V nabitém kádru Liberce by se těžko dostávala do sestavy mistrovského ženského celku, zatímco v Prostějově cítí větší šanci se dříve prosadit mezi dospělými,“ řekl sportovní ředitel vékáčka Miroslav Čada.

Kromě toho se nadějná akvizice hanácké organizace bude v novém působišti věnovat i škole. „Nejprve musí dokončit gymnázium, čeká ji závěrečný ročník. A protože je Míša vyloženě studijní typ, hodlá následně pokračovat na vysoké škole. Vedle toho má před sebou velice slibnou hráčskou kariéru, my jí chceme pomoct k co nejlepšímu dalšímu volejbalovému rozvoji,“ připojil Čada.