Hráčskou posilu na post univerzálky získal volejbalový klub VK Prostějov. Stala se jí dvaadvacetiletá Karin Šunderlíková ze Slovenska, kterou si čeští fanoušci jistě pamatují z jejího nedávného působení v KP Brno. S vékáčkem podepsala smlouvu zatím do konce této sezóny, přišla klasicky na přestup.

TREFA DO ČERNÉHO

Karin se narodila 17. července 1999 v Bratislavě, měří 189 centimetrů, váží 77 kilogramů a má dosahy na síti smečařský 309 centimetrů a blokařský 290 centimetrů. S volejbalem začínala v ŠŠK Bilíkova Bratislava, kde působila do roku 2014, poté strávila rok ve VŠK Paneurópa Bratislava (2014/15) i v COP Nitra (2015/16).

Následně přestoupila do Slávie EU Bratislava (2016 až 2018), s níž získala mistrovský titul i Slovenský pohár 2017. Sezónu 2018/19 pak absolvovala na svém prvním zahraničním angažmá v Itas Citta Fiera Martignacco (druhá italská liga), další dva roky (2019 až 2021) oblékala dres Králova Pole. Načež loni v létě odešla do Volley Soverato.

„V Itálii však odehrála jediné utkání, než musela ze zdravotních důvodů přerušit sezónu. Postupem času po různých lékařských vyšetřeních ale vyšlo najevo, že její zdravotní problém není natolik vážný, jak se původně zdálo. Za dané situace Karin hledala nové angažmá, my jsme jí dali nabídku a domluvili se na smlouvě do konce probíhajícího ročníku. Dál se uvidí,“ prozradil sportovní ředitel a hlavní kouč žen VK Miroslav Čada.

Šunderlíková, jež se podílela na šesté příčce juniorek SR při mistrovství Evropy U19 v roce 2016 a patří do širší ženské reprezentace Slovenska, už s prostějovským týmem od začátku minulého týdne trénovala. „Karin je klasická univerzálka, v útoku velmi dynamická a razantní, schopná v optimální formě často bodovat. Po zdravotní pauze se teď dostává zpátky do pohody a my věříme, že nám po herní stránce pomůže na účku, kde jsme potřebovali posílit,“ řekl Čada.