Situace, kdy z regionu pocházeli jak hejtman Ladislav Okleštěk, tak jeho náměstek Ladislav Hynek a v krajské radě seděl i prostějovský primátor František Jura, nemá snad obdoby. Nicméně i v historii lze mezi krajskými zastupiteli či radními objevit zajímavá jména. Podívejme se nyní na některá z nich.

Bc. Zuzana Bratterová

Dlouholetá členka ČSSD pracovala jako ředitelka Domova seniorů v Jesenci. Bývalá manželka někdejšího náměstka primátora Pavla Smetany zemřela letos v lednu ve věku 52 let.

Blanka Kolečkářová

Do povědomí veřejnosti se dostala zejména coby starostka Držovic, kde působila dlouhých 11 let až do roku 2017. Už v roce 2012 byla zvolena do krajského zastupitelstva, svůj post obhájila v roce 2016, v letošních volbách se jí to už nepovedlo. Pracuje jako výpravčí na místním nádraží v Prostějově.

PhDr. Alois Mačák

Do zastupitelstva Olomouckého kraje byl poprvé zvolen už v roce 2004 a figuroval v něm až do roku 2015. Od roku 2008 byl navíc náměstkem hejtmana, na starost měl hlavně dopravu. V roce 2015 se do médií dostala informace, že v letech 2010 až 2013 přijal na svůj soukromý účet finanční dary od čtyř firem z Olomoucka v celkové výši 1,35 milionu korun. Následně Mačák rezignoval na post náměstka hejtmana i krajského zastupitele. Poté pracoval například pro České dráhy, nyní má být předsedou prostějovské základní organizace Odborového svazu KOVO.

Ing. Pavel Drmola

Bývalý prostějovský místostarosta byl svého času šéfem oblastní rady ODS. Do zastupitelstva kraje byl zvolen v roce 2008. O dva roky později však nepronikl na kandidátku ODS do komunálních voleb. To pro něj znamenalo faktický konec v politice. V současné době pracuje v oblasti výpočetní techniky, zároveň působí jako principál souboru Moje divadlo.

MUDr. Jitka Chalánková

Jako krajská zastupitelka působila v letech 2004 až 2014. V letech 2004–2008 byla náměstkyní hejtmana. V říjnu 2018 se jako nestranička stala senátorkou za Prostějovsko, když na tomto postu vystřídala Boženu Sekaninovou.

 

Čtvrtý dí seriálu VOLEBNÍ DOZVUKY najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 9. listopadu