Hlas lidu, hlas boží. Právě v této tradiční a pravidelné rubrice Večerníku jsme v minulém vydání otiskli dva příspěvky z pera prostějovských občanů. Milan Koudelka si myslí, že ODS zradila zájmy regionu, protože neochota spojit se s vítězným ANO 2011 a především s hnutím Svoboda přímá demokracie zcela zhatila možnost mít více zástupců z Prostějovska ve vedení Olomouckého kraje. Přitom podle čtenáře Večerníku spolupráce s SPD na prostějovské radnici ODS nevadí. František Jánský pak přímo Miladě Sokolové z ODS položil otázku, zda jí nyní nevadí spolupráce s Piráty v rámci kraje, když je s nimi v prostějovském zastupitelstvu na pomalu válečné stezce...

„Ráda bych zareagovala. Do koalice s SPD jsme na kraji jako ODS nechtěli v žádném případě vstoupit, protože máme úplně odlišné programy a cíle než tato strana. Nechtěli jsme podvést naše voliče a po volbách udělat něco jiného, než jsme říkali před nimi. Předpokládám také, že stejně to vidí i sama SPD. K otázce jmenování pana Křupky ředitelem Národního domu bych uvedla, že byl do funkce samozřejmě vybrán nikoliv na základě politické nominace, ale jako člověk, který má v oboru velké zkušenosti a také dostatek manažerských schopností. Při výběru zaměstnanců na radnici i v podnicích, kde má město majetkovou účast, totiž nikdy nehledíme na to, jakou má kdo stranickou legitimaci, ale na to, jaké má předpoklady pro danou práci,“ uvedla ve svém prohlášení Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora.

„Co se hlasování v krajském zastupitelstvu týče, budu i tam hlasovat tak, jak to dělám u nás ve městě. Nebudu se rozhodovat podle toho, jak hlasují zastupitelé jiných stran, ale podle svého přesvědčení a mého osobního názoru, co je prospěšné pro Prostějov a Prostějovsko. S Petrem Lyskem nemám žádný osobní problém, i když někdy máme na věci rozdílný názor. To je ale snad úplně normální,“ tvrdí budoucí uvolněná zastupitelka Olomouckého kraje.

„A že vyjednavači ODS při vytváření krajské koalice zradili zájem Prostějovska, protože jej prý odřízli od vedení kraje? Není to vůbec žádná pravda, což mohu jednoduše dokázat. Sama jsem totiž přijala funkci v novém širším vedení kraje a budu mít na starost cestovní ruch, a to mimo jiné právě proto, aby náš region nezůstal stranou. Celou situaci oběma pánům vysvětlím ráda i osobně, pokud mě zkontaktují,“ vzkázala Milada Sokolová.