Dnes je čtvrtek 5.6.2025, svátek slaví Dobroslav
Na ulici bodl soka nožem. Je stíhán pro pokus o vraždu

Hned první dubnový den došlo na jedné z prostějovských ulici k dramatické události. Po hádce bodl útočník pětatřicetiletého muže nožem, jenž by bez okamžité pomoci zřejmě vykrvácel.

K celé události došlo před půlnocí. Případ policistům nahlásila žena, před jejímž domem v Prostějově došlo k potyčce dvou mužů. Jeden z nich přitom užil nůž a poté utekl. Během okamžiku na místo dorazili policisté, kteří zraněnému, silně krvácejícímu pětatřicetiletému muži poskytli první pomoc, a to až do příjezdu záchranářů,“ informoval policejní tiskový mluvčí Libor Hejtman.

Policistům se útočníka podařilo poměrně rychle vypátrat a zadržet. „I on byl zraněn a policisté jej převezli do nemocnice k ošetření. Prostějovští kriminalisté zajistili místo činu a přizvali krajské kriminalisty, kteří si případ převzali. Muži se neznali a motivem činu byly v danou chvíli osobní spory,“ upřesnil Hejtman.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval, a poslal jej za mříže. Muž byl v minulosti trestně stíhán pro majetkovou trestnou činnost a výtržnictví. „Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,“ uzavřel Libor Hejtman.

lasertechnology.cz
adecolor.cz
feramu.cz
winkel.cz
Wisconsin
R2 Reality Group
Sezako