A co děti, mají si kde hrát? Takto zní text známé písničky od skupiny Katapult. Podle řady Prostějovanů to však nesedí, zdejší děti hrát kde nemají. Nejen rodiče si stěžují například na nedostatek hřišť v okrajových částech města. Marně je hledají například v Domamyslicích, Vrahovice už alespoň od loňska disponují workoutovým hřištěm pro všechny generace. Magistrát však připomíná, že dvě nová hřiště letos už schválil.

Z některých se stal trávník, z jiných záhony a další bez jakýchkoli úprav pustnou. Osud hřišť či herních ploch v Prostějově je různorodý a ne vždy šťastný. Například na sídlišti Hloučela je jich oproti době před deseti lety méně, mizí třeba také pískoviště. Rodiče si tak nyní stěžují, že s dětmi pomalu není kam chodit.

„V Domamyslicích chybí, a přitom je tady tolik dětí pořád venku,“ posteskla si například paní Kateřina. Magistrát však slibuje nápravu alespoň na dvou místech. „Schváleno je nové dětské hřiště v areálu TJ Sokol Čechovice, na hřišti budou instalovány tři herní prvky, dopadová plocha bude z části písková, z části travnatý povrch. Hřiště bude oploceno plotem z dřevěných planěk a doplněno lavičkou a sluneční clonou,“ prozradil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Hřiště nejen na kolektivní sporty už se pomalu začíná rekonstruovat na vrahovickém Sídlišti Svornosti. „Co se týče dalších lokalit, počítáme s opravami hřišť či budováním nových i do budoucna, sestavování rozpočtu města na rok 2021 je v plném proudu. Zcela jistě to bude také souviset s plánovanými revitalizacemi sídlišť v Prostějově a samozřejmě s požadavky občanů konkrétních lokalit,“ dodal náměstek.