Vzal prachy a zmizel. Tak se zachoval dvaatřicetiletý Martin Valenta z Prostějova. Koncem srpna měl odsouzený podvodník nastoupit do vězení. Ale neučinil tak a policisté proto po něm vyhlásili pátrání.

 

Podle informací Večerníku měl před svým útěkem nadělat dluhy výrazně převyšující milion korun. Peníze podvodným způsobem mámil nejen z lidí, ale i z bank. Po pravomocném odsouzení jej měl v úterý 29. září čekat další soud. Od svého kamaráda, který mu dlouho pomáhal, si měl vypůjčit zhruba 1,5 milionu korun. Kromě toho se za něj měl vydávat při sjednávání dalších půjček. K hlavnímu líčení se však policií hledaný muž nedostavil a nepodal o sobě ani žádnou zprávu. K příkazu dodání do výkonu trestu tak v jeho případě přibyl i příkaz k zatčení. „Hlavní líčení v této věci bylo odročeno na 24. listopadu,“ prozradila soudkyně Ivona Otrubová. 

Pátrání po Martinu Valentovi policisté vyhlásili 27. srpna 2020. Hledaný je asi 168 centimetrů vysoký, má modré oči, hnědé vlnité vlasy a měl plnovous. Pokud by o něm lidé měli nějakou zprávu, pak mohou kontaktovat linku 158 nebo zavolat přímo prostějovským kriminalistům na telefon 974 781 326.