To musel udělat neskutečný lotr! Desítky majitelů aut z Vrahovic nyní zuří nad počínáním stále neznámého vandala, který v několika ulicích ostrým předmětem poničil desítky osobních vozidel nebo dodávek. Na jednom z automobilů dokonce prořezal všechny pneumatiky. Nezjištěný gauner řádil ve Vrahovicích podle policie v noci z pondělí 28. na úterý 29. září. Vandal se stal terčem zloby i dvou komunálních politiků, kteří v této části Prostějova bydlí.

Poškrábané karoserie, ulomená nebo zkroucená zrcátky, propíchnuté pneumatiky. Zatím nedopadený šílenec řádil v noci na úterý v ulicích kpt. Nálepky, Josefa Suka, Ivana Olbrachta, Hanačka a v dalších lokalitách Vrahovic. „Poškozeny jsou desítky vozidel a podle mého názoru půjde o statisícové škody. Poblíž mého domu ten idiot ostrým předmětem, možná nožem, poškrábal po celém obvodu zcela nové BMW, výrazné škody pak utrpěla další vozidla v okolí. Mně osobně poničil vandal dvě auta, jedno volební SPD a pak také i mé vlastní. Takovému hajzlíkovi patří zpřerážet obě ruce. Já jen doufám a věřím, že ho policie vypátrá,“ sdělil exkluzivně Večerníku prostějovský zastupitel Pavel Dopita, který bydlí právě v ulici kpt. Nálepky.

Jeho sousedem je náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal. „Prosím Večerník o zveřejnění žádosti o pomoc při hledání pachatele a také obyvatele, aby byli všímaví a při podezření volali městskou policii a zároveň, aby všichni poškození, kteří tak dosud neučinili, nahlásili událost Policii ČR,“ vyzval veřejnost Rozehnal, který přiznal, že magistrát uvažuje o vypsání odměny pro toho, kdo policii dovede k pachateli tohoto vandalského činu.

Sociální sítě a facebooková stránka Naše Vrahovice jsou zaplněny ostrými vyhlášeními poškozených. „Pracky urazit,“ vzkazuje prozatím neznámému lotrovi například Helena Večerková.

K případu se bohužel zatím podrobně nevyjadřuje prostějovská policie. „Můžeme potvrdit, že jsme přijali oznámení o poškození několika osobních automobilů v Prostějově-Vrahovicích přes noc z 28. na 29. září. Případ šetříme pro podezření z přečinu poškození cizí věci a po pachateli pátráme. Pokud by vaši čtenáři mohli přispět k jeho odhalení a dopadení, rádi jejich informace přijmeme,“ odpověděl stručně na dotaz Večerníku František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.