Předminulou neděli 4. října před sedmnáctou hodinou došlo v křižovatce sjezdu z dálnice D46 s Kralickou ulicí v Prostějově k vážné dopravní nehodě osobního automobilu s motocyklem. Řidič Renualtu sice zastavil na „stopce“, ovšem pak se oslněn nízkým sluncem rozjel do křižovatky. A zrovna ve chvíli, kdy se k němu blížil muž na motorce se spolujezdkyní. „Vůbec jsem ho neviděl,“ argumentoval po srážce policistům řidič osobního auta. 

Podle dosavadního šetření devětapadesátiletý řidič Renaultu Megane po sjetí z dálnice přehlédl od centra města přijíždějící motocykl a proti značce „Stůj, dej přednost v jízdě!“ mu nedal přednost. Dle svých slov motocykl přehlédl z důvodu oslnění sluncem. „Došlo ke střetu motocyklu s levou přední částí Renaultu a pádu motocyklu na komunikaci. Při tom sedmašedesátiletý řidič i jeho spolujezdkyně utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do prostějovské nemocnice,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Ke zranění dalších osob nedošlo a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 60 000 korun. „Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedl mluvčí prostějovské policie, který zároveň přidal žádost, aby se přihlásili svědci této vážné nehody.

Z důvodu řádného objasnění okolností této dopravní nehody se policisté prostějovského dopravního inspektorátu obrací na případné svědky nehody. Kdo by k okolnostem dopravní nehody mohl poskytnout jakékoli informace, nechť se obrátí na policisty buď osobně na adrese Havlíčkova 16 v Prostějově, nebo telefonicky na čísla 974 781 251, 974 781 580 či na bezplatnou telefonní linku 158.