Společnost FCC Prostějov provozuje ve městě dva sběrné dvory. Na středečním jednání se radní rozhodli podpořit jejich další využití. Konkrétně se jedná o zpětný odběr a oddělený sběr elektrozařízení, elektroodpadu, baterií a akumulátorů. A to všechno i přes komplikace v podobě zastaveného odběru jednou z firem.

„Na sběrné dvory budou moci obyvatelé města i v budoucnosti odkládat vysloužilé elektrospotřebiče všech druhů a značek, které jsou následně předávány smluvním partnerům k dalšímu zpracování. A to přestože společnost Asekol, se kterou má statutární město Prostějov smluvní vztah, zastavuje zpětný odběr veškerých televizorů a PC monitorů značky Samsung ze všech sběrných míst v zemi,“ informoval Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek prostějovského primátora.

Důvodem, proč se toto rozhodnutí obyvatel Prostějova nedotkne, je smlouva města s jiným poskytovatelem dané služby. „S touto skutečností, tedy omezením zpětného odběru, jsme se nechtěli smířit a začali jsme jednat se společností REMA Systém, která nám nabídla zajištění odběru vysloužilých televizorů a PC monitorů značky Samsung i dalších elektrozařízení z našich sběrných dvorů,“ vysvětlil Pospíšil.

Pro představu uvádíme, že televizory a PC monitory značky Samsung představují na trhu zhruba deset procent celkové produkce a u obcí provozujících sběrné dvory se nejedná o zásadní problém.